Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet megszokni a...

Hogyan lehet megszokni a szemüveget?

Figyelt kérdés
A napokban lettem szemüveges,probálom hordani,jobbasn is látok,de idegesit.Tök hülyének érzem magam,mikor rajtam van.Meg zavar is.Ti,hogy szoktátok meg?A kontaklencse megoldás nem érdekel.
2009. jan. 17. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

11-12 évesen lett szemüvegem (nem tudom, te mennyi idős vagy), akkor nem volt nagy választék keretekből, sőt, később se, mikor először cseréltük. Főiskolás koromban cseréltem megint, egy olyanra, ami nekem is tetszik, meg jól is áll az arcomhoz, és végre azt szeretem is hordani, addig én se hordtam mindig szívesen. Idő, és ha lehet, akkor válogass a keretek között, nézz meg többet is, ha majd cseréled a mostanit. Én most olyat szeretnék majd csináltatni, mert már ez is elhasználódott és karcos az üveg, hogy fény hatására sötétedjen az üveg megfelelően, mert érzékenyebb lett a szemem most nyáron egy rovarcsípés miatt, ahhoz lehet, hogy új keretet is választok.


Remélem, te is megszokod idővel, egyik napról a másikra nem megy mindenkinek. Esetleg az is segíthet, ha készíttetsz emellé egy napszemüveget is dioptriásat, nekem van, és szeretem hordani nyáron.

2009. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vav22 ***** válasza:
Én 3 éves korom óta hordok szemüveget, illetve nyáron meg lett műtve a szemem, előtte meg kb. hat év kontaktlencse, tehát kb. 8 évig voltam szemüveges a lencse előtt és eleinte mikor kicsi voltam mindig rámszóltak a szüleim, hogy vegyem fel. Aztán olyan 5 éves korom körül már éreztem, hogy mennyivel jobb és rászoktam. Akkor már le sem lehetett szedni rólam, annyival jobban láttam úgy. Később már olyan is volt, hogy rajtam volt a szemüveges és kerestem hol van. Annyira megszoktam, hogy már nem is éreztem, hogy rajtam van. De ezzel nem vagyok egyedül. Mindenképpen hordani kell rendszeresen anélkül nem szokod meg. Ha csak napi 1-2 órát hordod nem fogod igazán megszokni. Sok sikert!
2009. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem már amikor megtanultam járni, akkor szemüveget adtak. Teljesen összenőttem a szemüvegemmel, még a kádban sem veeeeszem le. Ja és lehet ,hogy a tied üövegből van és az nehezebb , mint a műanyag , ezért zavar. Gondolj arra, hogy ha nem hordod romlani fog a szemed
2009. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is így vagyok nagyon idegesít bénán is érzem magam benne csak otthon veszem fel.
2009. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia.Elmondom neked,még azota sem szoktam meg.De már azért többet van rajtam,bekell látnom,jobban látok vele és ez néha nagyon jol esik.
2009. júl. 25. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!