Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveghordás javíthatja a...

A szemüveghordás javíthatja a látást gyerekkorban, illetve felnőttkorban?

Figyelt kérdés
2008. jan. 25. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen lettem szemüveges.Azóta negyed dioptriát romlott a szemem,illetve most terhesség alatt azt hiszem sikerül ezt félre emelni,majd februárban az optikus megmondja.A szemüveg azért kell,hogy élesen láss,és ez ne zavarjon,esetleg rossz látás miatt ne okozz balesetet stb.Nem vettem észre,hogy javult volna a szemem tőle,de látom a táblát a nagyelőadó 7.sorából is,nem csak az elsőből.

A gyerekkori szemrosszaságot idővel kinőheti a gyerek,vagy lassulhat a romlás üteme.Viszont az tudom,h a kelleténél erősebb dioptria rontja a szemet.

2008. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

Egy pár éves gyereknek javul a szeme szemüveghordás esetén, egy csomó ismerősöm van, aki kisgyermekkénk szemüveget viselt, de mára semmi baja a szemének... de felnőttkorban nem hiszem, hogy ez így lenne.

Én 8.-os koromban lettem szemüveges, most 19 éves vagyok és azóta két dioptriával lett rosszabb a szeme.

Nekem azt mondta a szemész, hogy általában ha valaki szemüveges, 18 éves koráig tovább romolhat a szeme, utána ez megáll, de ritka a javulás.

2008. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éves koromban lettem szemüveges.Most avgyok 14 éves,nyáron leszek 15.14 éves múltam 2 hónappal,amikor gratulált a szemész,hogy a mai naptól nem kell többé,tehát letehettem.Ez egyéntől függ,és valójában ha jól tudom,akkor a szemgödör nagyságától is (?).De lehet h rosszul tudom. Pusz
2008. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nem javult. Sőt, ellustult a szemem, mert mikor egész napos viselet után leveszem, rosszabbul látok, mint pl. reggel, mielőtt felveszem a szemüveget.
2008. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

nekem nincs szemüvegem de mindig mondták h kell mert nem látok jól, de nem éreztem szügségét mert amit látnom kell azt látom messze meg ha nem látok akkor odamegyek közelebb tehát elvoltam és elvagyok nélküle és inkább mintha javulna mert jobban látok mint régebben, unokatesom meg kiskorátol szemüveges és egyre romlik a szeme, most 27 éves és pár éves korátol hordja és akkor azt mondták h jobb lesz a szemüvegtöl lehet ksöbb majd nem fog kelleni, de még mindig kell neki.


egyébbként ajánlom viszont az a gyogyszemüveget, fekete az egész és kis lukak vannak rajta, igy a szem azon a kis lukon lát ki és edzödik és javul töle viszont a mellett nem leeht rendes szemüveget hordani (ebböl is látszik h az nem javitja), szoval napi 10 percet leht hordani és minden nap pár percel többett, nekem sokat segitett csak hülye voltam és abbahagytam a hordását utána elköltöztem és ott maradt anyámnak.

2008. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nagyon lát és felírják a szemüveget akkor javítja gyermekkorban is és felnőttkorban is!De ha nincs felírva csak rontja!
2008. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem - sőt, ellustulhat tőle a szem.

De, ha nem hordasz, és erőlteted a szemed, az NAGYON rontja!

Jó szemüveget kell választani, és évente megnézetni.

2008. ápr. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 évesen lettem szemüveges, felessel kezdtem és 2.5 ill. 3.0-ás lett 3 év alatt. 15 éves korom óta kontaktlencsét hordok, szemüveget max otthon de nagyon ritkán. Most 24 éves vagyok, de mióta lencsézek nem romlott a szemem. Az akkori orvosom azt mondta az én szememen a szemüveg csak rontana, nem is látok jól a szemüveggel hiába olyan a dioptriája mint a kontaktlencsének. A szemüveggel egy ponton látsz tökéletesen(előre), a többi irányba már nem tökéletes. A lencse viszont mivel a szemen van ezért vele együtt mozdul, és mindig éles a látás, nem fárasztja a szemet. Ez szerintem egyébfüggő. Én ezt tapasztaltam.
2008. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az előző hozzászóló, elírtam a végén: szerintem ez egyénfüggő.:)
2008. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az orvos azt mondja a felnőttnek, hogy nem javítja, de legalább élesen lát.

Nekem majdnem 13 éves koromban lett szemüvegem mínusz feles feles, de volt rajta pluszos cilinder, most 19 évesen azt mondják, hogy abszolút látásom van, szóval nekem javította.

De anyukámnak például rontotta.

Apukámnak azt mondták nem érdemes mert ő ilyen félszeműségben szenved, és már szinte nem lát semmit azzal a szemével amire a szemüveg kéne.


Ez valóban egyénfüggő, de szerintem is a kontaktlencse többet használ, bár én sose hordtam.

2009. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!