Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány évig lehet kontakt...

Hány évig lehet kontakt lencsét hordani?

Figyelt kérdés
Mert ha jól tudom egy idő után nem ajánlatos, mert nem tesz jót a szemnek, vagy mert fáj tőle, vagy megromlik? Nem tudom, hogy ez hogy van...
2009. febr. 4. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

amig betartod a használati utasítást nem oko gondot. csak sokan lelkeseka kezdetben később ellazsálják a dolgot. Pl csak amegengedett ideig hord napont, dobd ki ha már nem használható, a gyártó által javasold oldatban tartsd ne vízben..stb.

A napi lencse egy napos legyen, a heti egy hetese, a havinál már kell fehérjeoldás is.

Ez mind pénz és az emberek spórolni akarnak. Na ilyenkor "káros" egy kontaktlencse.

Egyébként évente ajánlatos szemészhez menni és ha valamiért nem javasolja, úgyis jelezni fogja

2009. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)
2009. febr. 4. 14:21
 3/7 A kérdező kommentje:
A valódi kérdés az az, hogy amúgy a kontakt lencsét hány évig "viseli el" a szemem? Nem 1 db, hanem amúgy, folyamatosan cserélve. Mert egy idő után irritálja a szemet és át kell térni a szemüvegre.
2009. márc. 2. 18:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amire Te gondolsz, az a régi lencsékre volt igaz, illetve a mostaniak közül a gyenge minőségűekre, tehát, h' kikészítik a szemet, szinte lecsiszolják a felszínét. (Persze a hanyag lencseviselet is tud ilyet produkálni, és akkor szinte mindegy, h' mit hordasz.) Kb. 10 évet adtak akkor maximum a szemnek. Amikor 15 évvel ezelőtt elkezdtem lencsét hordani, még tartotta magát ez az elmélet, de úgy voltam vele, ez a dolog is fejlődni fog. Én tizenöt éve hordok kontaktlencsét, tavaly nyáron voltam a fél éves vizsgálatokon kívül egy átfogó szemvizsgálaton, és minden rendben volt. De tény,h' van olyan az ismeretségi körömben, aki jóval korábban volt kontaktlencséje, és megjárta vele.
2009. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez lehet hülyeség, de akkor az is előfordulhat, hogy egész életemben hordhatok kontakt lencsét?
2009. márc. 2. 22:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvben nincs akadálya, ha nagyon jó légáteresztő képességű lencsét használsz, és mindig maradéktalanul betartod a használatára vonatkozó szabályokat. Persze szerintem kell hozzá egy kis genetika is: kell, h' a szemfelszíned elég strapabíró legyen. Inkább akkor lesz csak gond, ha elkezdődik a középkorúakra jellemző szemromlás, amikor szinte havonta más dioptriára lesz szükséged, illetve a távollátás és rövidlátás "összekutyulódik". Én mindenképpen szeretném megműttetni a szemem, mert szemüvegben életemben kétszer voltam utcán (elég magas a dioptriám), szóval nálam a szemüvegundor már-már az elmebajjal határos.
2009. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én 4-5 évig hordtam folyamatosan. Mindig betartottam a szabályokat, előírásokat. Heti egyszer pihentem - szemüvegben.

Aztán parlagfűre allergiás lettem, 4 éve- és azóta nem bírom hordani, 'szezonon kívül se' több fajtát is kipróbáltam, hiába.

2009. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!