Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveghordás tovább...

A szemüveghordás tovább rontja vagy javítja a szemet? (rövidlátásnál)

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha rontaná nem találták volna ki. amúgy valószínűleg nem is javít inkább csak stabilizál hogy rosszabb ne legyen..
2011. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem javítja a szemet, csak segít a látásban. Ha erősebb, mint amilyenre ténylegesen szükséged lenne, akkor rontja a látást.
2011. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem ront, nem javít. bár néhol hallottam hogy nem tesz jót, mivel rögtön a szemed előtt egy keretet látsz... lehet van benne valami.
2011. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Korrigálja a látást, s lassítja a romlást azzal, hogy nem erőlteted a szemed úgy, ahogy nélküle tennéd...
2011. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
71%

Én rövidlátó vagyok -5,25 dioptriás a szemüvegem. A szemüveg azért kell, hogy lássál. Jobb nem lesz, csak rosszabb lehet szemüveggel vagy anélkül egyaránt.Nekem kb 12 éves koromban kezdődött, mert túl közel ültem mindig a Tv-hez.

Eleinte csak -1 -es volt, és az idő előre haladtával romlott tovább, ebben a serdülőkor is benne van. Kb huszonéves koromban állt meg -5,25 -nél. Azóta nem változott, de szerintem amint jönnek az öregedés jelei biztos lesz változás.

A lényeg a lényeg, használd a szemüveget, mert különben hasra eshetsz vagy nem fogod megismerni a legjobb barátodat vagy barátnődet ha az utca túloldaláról neked integetnek. Amíg kis dioptriás a lencséd, addig biztosan nem érzed a szemüveg szükségességét.Talán -2 vagy -3 táján már észreveszed a homályos látás jeleit szemüveg nélkül.

Amennyiben nem használod eleinte (kis dioptriánál) szinte biztosan borítékolni lehet a látás romlását. Ha viszont rendesen felteszed, akkor te részedről mindent megtettél látásod romlása ellen, de ez nem jelenti, hogy nem fog a jövőben romlani a szemed. Lásd az én példámat!

Sajnos ezzel együtt kell élni!

2011. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!