Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi baja lehet az egy éves...

Mi baja lehet az egy éves kisfiamnak, ha állandóan a tv-t bámulja-közelről. Lcd nagy tv-nk van és mindig azt hallottam, h nem jó a szemnek, de semmi értelmes dolgot nem találtam a neten?

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
azt hallottam, hogy az tévhit, hogy a közelről való tv-zés rontja a szemet. De ha nagyon zavar, akkor mondjuk ha nagyon szeretne tv-t nézni, akkor nézd vele! Nem vagyok tapasztalt anyuka, csak tinédzser, de hátha segít vmit.
2009. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
valószínűleg rossz a szeme. az enyém is ezt csinálta (2éves) elvittem szemészhez és kiderült hogy +5 (!)dioptriás szemüveget kell hordania! Ez javul, sőt iskolás korára ki is nőheti. Szerintem ne várj, menj a szemészetre (kimondottan gyerek szemészet)max feleslegesen mentetek
2009. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
ne mar, egy egy eves kisgyerek miert nez tevet??
2009. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyéves a gyerek, és tévét néz, mert nem találtál neki semmi értelmes dolgot a neten??? Minek egy ennyi idős kicsinek bármiféle képernyőt bámulni? Tedd le a földre, és adjál a kezébe valami játékot!
2009. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Igenis, árthat a szemének, vagy tényleg nem lát rendesen. Menj el (gyermek)szemészhez, vizsgáltasd ki és mondd el neki ezt a problémát is! Ha most valami van/lesz a szemével, ami miatt majd jó sok dioptriás szemüveget kell szegénynek hordani és emiatt a társai csúfolni fogják, hogy fogd magad érezni? (a gyerekről nem is beszélve) ... Gondolj bele ebbe is, mert nemcsak a szeme sérülhet...
2009. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen picike gyereket még nem a műsor érdekli, hanem maga a tévé a zizegő-mozgó képernyővel, azért bámulja ilyen közelről. Mivel nem az adást akarja nézni, még nem fogja fel, hogy messzebbről jobban összeállna a kép. Ebben az életkorban még a "megfogom, esetleg megkóstolom" módszerrel ismerkednek a tárgyakkal a gyerekek. A szemének viszont nem tesz jót a villódzó képernyő, inkább kapcsold ki a tévét, ha a szobában van a kicsi.
2009. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem se képernyő elé ültesd,ha nem érsz rá játszani vele. Nem kéne hagynod,hogy a tévé legyen a bébiszittere.
2009. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15.32 -es válaszolóval értek egyet. másrészről az lcd, a projektoros, a plazma és a sikképcsöves 100 hz-es tévék nem rontják a szemet.20 évvel ezelőtti modelleknél még lehetett ennek alapja, ma már azonban nincs.
2009. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mennyi utálatos ember van...!

De azért a hasznos válaszokat köszönöm,amúgy a neten erről keresgéltem,h nem e ír ezzel a témával kapcs.

Amúgy nem megy egész nap a tv,csak mondjuk a híradót délbe és fél 7-kor figyelemmel szeretném kisérni!!

2009. febr. 12. 13:15
 10/13 anonim ***** válasza:
mi aúgy oldottuk meg,hogy feltettük a tvt a falra,jó magasra.és a micsoda büdös ember vagy hogy a gyerek tvt néz hozzáállásu embereknek annyi,hogy van aki nemtud elmenni az operabálba,és nemtelik bébiszitterre,és apucinak meg a bébinek enni kell adni.és még mindíg jobb ha tvt néz a gyerek,mintha konnektorozna mert megunta a kezébe nyomott játékot..de mind1,mindenki nagyon okos,de senki nem vallaná be,hogy bizony az ő gyereke is imádja a tvt.nincs ezzel baj.azt kell megválasztani mit néz...
2009. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!