Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveg vagy a kontaktlencs...

A szemüveg vagy a kontaktlencse olcsóbb (+0,5 D)?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szemüveg, mivel azt egyszer megveszed és ha vigyázol rá és nem romlik sokat a szemed, évekig használhatod (ha romlik, akkor is elég a lencsét kicseréltetni, a keret maradhat), kontaktlencsét meg naponta/hetente/havonta cserélni kell, plusz folyadékot venni hozzá.
2011. ápr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Praktikusabb és olcsóbb a szemüveg.
2011. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Fél dioptriás a szemüveged? Mert a lencsének fél dioptriával gyengébbnek kell lennie, mint a szemüvegnek, mivel rajta van a szemeden. Így ha o,5ös a szemed, puszta pénzkidobás kontaktra költeni, ami tényleg nem olcsó mulatság. Fél dioptriával nagyon is jól lehet még látni.
2011. ápr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 naphtha ***** válasza:
100%
Nekem az orvos kifejezetten kérte, hogy a 0.5-ös szememre ne vegyek kontaktlencsét, hanem inkább szemüveget, nem hallgattam rá :) . De nézz utána, hogy érdemes-e ilyen kis difi miatt bármi is egyáltalán, mert azt hallottam, hogy ha el kezdesz hordani látásjavító ezt-azt, utána gyorsabban romlik a látásod.
2011. ápr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
fél dioptriára hülyeség, de a szemüveg olcsóbb, viszont a kontaktlencse jobb, ha bírja a szemed (nem párásodik be, nem törhet el, meg úgy általában olyan, mintha nem is lenne rossz a szemed).
2011. ápr. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem azért, de neked olvasószemüveg kell amiben távolra nem látsz, állandóan le kell venned ha nem olvasni akarsz, a kontaktlencsét hogy veszed le?
2011. ápr. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 emolány ***** válasza:
A szemüveg . De én szeretnék egy kontaklencsét .
2011. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mínuszos szemre hordanak lencsét, plusszosra csak spec esetben. 0,5-re meg hülyeség bármit is hordani. Én lencsepárti vagyok amúgy. Napilencsét használok, de túlhordom 2-3 nap, nem zavar a keret, nem párásodik télen, stb. Nem veszek méregdrága lencseápolót, csak Rossmann-os olcsót. Nekem így jó. szemüvegeimet a gyerekek mindig eltörték.
2011. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki minuszos akkor gyengébb a lencse egy felessel ,ha plusszos akkor felessel erősebb kell tehát fél dioptria esetén plussz egyes kontactlencse kell oké?!.Mivel gyenge a dioptria igy gondolom monitort nézegetni kell csak ,tehát egy szemüveg amit akár 15e megúszhatsz és kontackt meg minek ?! Diszkóban anélkül is tudsz csajozni.
2013. okt. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!