Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen tapasztalatok vannak a...

Csicseriborsó5 kérdése:

Milyen tapasztalatok vannak a lézeres szemműtéttel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy ha betöltöm a 18-at, megműttetem a szemeimet és szeretnék néhány véleményt kapni ezzel kapcsolatban attól, aki túlesett egy ilyen beavatkozáson.


Sok helyen olvastam, hogy addig nem alkalmas egy személy, míg romlik a szeme, de nemrégen ennek az ellenkezőjét hallottam. Melyik az igaz?


Én sajnos rövidlátó vagyok. A bal szemem 6.5-s, a jobb 6-os. A másik kérdésem arra vonatkozna, hogyan tudnám javítani a látásomat a szemtornával párhuzamosan. (ezt már kb. 1.5 hónapja csinálom.)


Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. máj. 9. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem minden szembetegség alkalmas laseres műtéti kezelésre.

Nekem pl.mondta a dokim,hogy nem műthető.

2011. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az otik-med-nél +6 felett és -15 alatt nem műtenek. Akkor érdemes korrigáltatni, ha már nem romlik. Ez nem biztos hogy 18 évnél megáll.

Műtét előtt megvizsgálnak, hogy ténylegesen mennyire rossz a szemed, ebben semmi különös, max a pupillatágító, nem fáj.

Beavatkozás előtt kapsz nyugtatót.

PRK 10 perc kb, INTRALASIK 20 perc kb. A különbség az árban és a gyógyulási időben van. PRK: fél év szemcseppezés, 1szem/134E, másik pár hónap szemcseppezés, 1szem/237E.

Kipeckelik a szemed, hogy ne tudj pislogni, addig a másikat letakarják. Közben folyadékot öntenek bele, hogy ne száradjon ki. Az érzéstelenítő szemcseppeknek köszönhetően a szemizmaid is ellazulnak, ez elég fura érzés. Ha véletlen el is mozdítod, a gép azonnal kikapcsol.

A műtét után 3 napig fáj a szem, szúr és nagyon száraz. De adnak altatót és fájdalomcsillapítót.

Ez a PRK kezelés, és ezt tudom, nekem ezzel a módszerrel korrigálták.

2011. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Nagyon remélem, hogy 18 éves koromig megáll a szemem romlása.

2011. máj. 9. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!