Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elegem van hogy rossz a...

Elegem van hogy rossz a szemem! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Még csak tizenöt éves vagyok és idegesít hogy nem látok normálisan annyira hiányzik hogy lássak mindent élesen és így nem érzem magam biztonságban ha nem látom hogy mi van körülöttem. Kevés fénybe nagyon homályosan, sok fénybe meg élesen de sokat látok mindenből... 1es szemüvegem van de kevés.. és annyira elegem van..
2011. máj. 27. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd meg újra a szemed, és ahhoz vegyél szemüveget, mert ha már nem nem jó a mostani se és homályosan látsz, ez csak rosszabb lesz mert rontja mégjobban a szemed.
2011. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem akarok szemüveges lenni. A szememmel akarok látni nem egy üveglappal, meg amugy is ronda vagyok szemüvegbe.
2011. máj. 27. 23:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérd meg a szüleid, hogy csináltassatok lézeres szemműtétet. Drága, de egy életre szól, és lehet részletfizetést kérni, egyes klinikákon még az üdülési csekket is elfogadják. Nekem is ez lesz az első, amit megteszek, ha dolgozó ember lesz belőlem.
2011. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
használj kontaktlencsét vagy olyan keretet válassz, amiben nme vagy ronda. és ne problémázz ilyenen-.- tuti nme vagy ronda szemüvegben...
2011. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

A kontaktlencse is egy megoldás, de macerásabb mint a szemüveg. Azt csak simán felteszed és kész, de nekem pl bent se maradhat a lencse éjszakára mert begyullad (kb én vagyok az egyetlen akiről tudok, eddig bárkitől kérdeztem hónapokig van/volt a szemükben a lencse mégsincs semmi bajuk...), kivenni, szitán tartani, vinni magaddal a tokot meg folyadékot mindenhova, ha haveroknál vagy akkor ha kell kiszedni..idegesítő. Meg nekem sokat kell mozgatnom, mert kiszárad a szemem, ráragad és csíp, szúr minden bajom van...

A lézeres műtét se rossz ötlet, én is megcsináltatnám ha lenne rá pénzem, úgyh nálam ez elég sokáig felejtős..

2011. máj. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 éve kontaktlencsém van, még soha az életben nem volt begyulladva a szemem tőle, és macera se sok van vele. Reggel berakom, lefekvés előtt kiveszem, és pár mp az egész :)
2011. máj. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, nincs vele annyi macera, mint mondják. De ha csíp, szúr, akkor ne használd. Menj el szemészhez, aki megvizsgálja a szemed, és ad neked egy próbalencsét ingyen, tokot hozzá, és tisztító folyadékot. Elmondja, hogy hogyan kell betenni, tisztítani. Nagyon figyelj, és jegyezd meg jól, amiket mond. Mindig tarts be az utasításaid, így egészen biztosan nem lesz semmi gondja a szemednek. Ha nem bántja, és 1 hónap használat után úgy gondolod, hogy szeretnél, akkor rendelni netről is, ami jóval olcsóbb, akár feleáron is hozzájuthatsz. Körülbelül havi 2000Ft egy hónapra, ha minden nap használod, de ha nem, például nem egész nap van benne a szemedben, hanem ha hazaértél szemüvegre váltasz, vagy ha otthon vagy nem hordod, akkor persze sokkal tovább jó, nekem körülbelül 2 hónapig.:)

Remélem segítettem valamit.

18/L

2011. máj. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de a kontaktlencsét már próbáltam. Számomra szörnyű volt. Inkább elkezdem megint a szemtornát... Az régen is segített csak semmi energiám nem volt most hozzá
2011. máj. 28. 11:03
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
basszus elenite mindenkinek macerás a lencse nekem is kb fél év után jöttem bele. nem értem , ha annyira utálod a szemüveget miért nem lencse? a szemtorna is gondolom időbe telik,
2011. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dexter is megcsinálta a lézeres szemműtétet, aztán meg is lett az eredménye... XD :D


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!