Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelent a látótér kiesés?...

Mit jelent a látótér kiesés? Milyen tünete van?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A látótér kiesés a látótér egy részének a kiesést jelenti. Az a tünete, hogy a látótér egyes részei kiesnek. Ezt máshogy nem igen lehet kifejezni:D


(A látótér a térnek azon területe, amit akkor látsz, mikor egyenesen nézel előre és nem mozgatod sem a fejed, sem a szemed).

2011. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor nem olyan hogy pl nem vettem észre valakit,aki ott volt tőlem nem messze?Mondjuk a gyerekre figyeltem,csak hirtelen meglepődtem hogy ott van az a személy is.
2011. jún. 18. 20:27
 3/11 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni,ha ilyen látótér kiesése van valakinek,az mindig fennáll,vagy csak időnként?
2011. jún. 18. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát ha csak simán figyelmetlenségből nem veszed észre, akkor nem az. Mármint mindenkinek előfordul, hogy baromira keres vmit pl, aztán kiderül, hohgy ott van az orra előtt.

A látótér kiesésnél konkrétan egy területet nem látsz. Azon a területen vak vagy.

[link]

Ha így látsz, akkor ez pl. látótérkiesés.

[link]

2011. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom megmondani. Szerintem van mindkettő. Nem tudom mi okozhat ideiglenes látótérkiesést, de biztos van olyan dolog.

Maradandót meg mondjuk idegek megszakadása/károsodása okoz.

(agyvérzés, agydaganat, baleset stb következtében).

2011. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyébként látóteret lehet vizsgálni otthon is (nyilván nem olyan pontosan, mint orvosi műszerekkel).

Kérj meg vkit (aki egészen biztos jól lát), hogy segítsen.

Leülsz vele szemben kb. egy méterre, és letakarod a jobb szemed és a bal szemeddel belenézel az ő jobb szemébe (ő közben letakarja a bal szemét). Felemeli a jobb kezét, és a mutatóujját elkezdi mondjuk a bal felső résztől közelíteni a az orra felé. Ha egymás szemére fókuszáltok, és mindketten jól láttok, akkor egyszerre fogjátok meglátni az ujját. Utána megcsináljátok másik szemmel is:)

2011. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jah és több irányból is el kell végezni a vizsgálatot:)
2011. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Húúú nagyon szépen köszönöm,nagyon kedves vagy!!Sajnos mióta megszültem,mindenféle betegséget beképzelek magamnak,és most is megijedtem,de semmi ilyesmi nem volt a látóterembe mint amik a képeken voltak.Úgyhogy valószinü csak nem figyeltem:-)))Szép estét!
2011. jún. 18. 20:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Szemészeten van látótér vizsgálat is, ha ennyire érdekel a téma csak jelentkezz be!
2011. jún. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem hanyagolnám el ezt, idősebb korban alakul ki a betegség, és éppen ott történik látás romlás amit éppen néz. Ezt mindenképpen nézd meg:


[link]

2011. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!