Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lassan 15 éve viselek kontaktl...

Lassan 15 éve viselek kontaktlencsét, de most már kb.1 éve a jobb szemem (és csak a jobb) rögtön elkezd szúrni, és viszketni, amint berakom a lencsét. Mi lehet a magyarázata?

Figyelt kérdés
Természetesen vettem új, másfajta márkájú lencsét is, lecseréltem a tárolofolyadékot és a tárolot is, de az új lencsével is ugyanez a helyzet. Megvizsgálták a szememet is, de semmi elváltozást nem találtak rajta. Tanácstalan vagyok.
2009. ápr. 2. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 7 éve hordok lencsét, velem is ugyanez a helyzet. Szerintem az a magyarázat, hogy a lencseviseléstől vékonyabb lett a szaruhártyád, mint volt, ezért sokkal érzékenyebb. Tehát, ha a lencsén egy miliméternyi kis szösz vagy ilyesmi van,(amit szabad szemmel nem is látsz) a szemed egyből érzékeli és elkezd szúrni. Én ilyenkor kiveszem, lemosom alaposan folyadékkal, megpróbálom visszarakni aztán. Van,h háromszor beleteszem, mire jó lesz. Mostanában párnahuzattal törlöm meg a kezem, mielőtt beteszem a lencsét, arról kevesebb szösz kerül a kezedre, mint egy sima törölközöről. Vicces, de hasznos! Remélem segítettem!
2009. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a jobb szemed érzékenyebb, mint a bal. Azért csak az szúr.

Az előző válaszoló.

2009. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
20 /!/ évig viseltem kontaktlencsét. Hogy attól-e vagy valami mástól, a végén éppen a jobb szememen lépett fel ötször kötőhártya gyulladás. Az utolsónál vették észre, hogy bizony szürke hályogom van. Azóta mindkettőt megoperálták és remekül látok. Azt tanácsolnám, hogy térj vissza egy időre a szemüveghez, vagy legalábbis váltogasd. A tisztán tartás persze életbe vágóan fontos! És kapható un. "Szemerő" a patikában /Béres/, ami talán segíthet.
2009. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!