Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz az, hogyha sminekelem...

Igaz az, hogyha sminekelem magam gyermekkoromban, besárgul a szemem, és tiszta ránc leszek már huszonéves koromban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy akkora baromság, hogy hihetetlen!

Nem sárgulsz be, az öregedést pedig nagymértékben a genetika határozza meg! Mosd le minden nap rendesen, és akkor nem károsítja a bőrödet.

Gondolom a szüleid akarnak ezzel elrettenteni!

2011. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ráncos az lehetsz.

A szem sárgaság az már inkább belülről lehet probléma pl lehet a májaddal van a gond.

De ha nagyon erősen sminkeled magad pl a szemceruzát már szinte karcolod a bőrödön akkor okozhatsz sérülést. mert a szem alatti bőr az nagyon vékony. Tehát sérülhet nem keveset, a sok sminkeléstől!:S

Én nem ajánlanám senkinek a sminket nagyon fiatalon, meg mi az hogy gyerekként?:D Gyerekként maximum próbaszerűen néha viccből maszkíroztam magam ki akkor is csak rúzzsal de aztán le lett mosva. De én már megbántam, hogy 15 évesen elkezdtem magam sminkelni. Egyrészt mert meg is untam rájöttem, hogy semmi haszna nincsen csak negatívuma ( és igen, a szemem alatt egy kicsit vonalas 'ráncos' lett 2 vonal látszódik de észrevettem aki szemceruzával meg szempillaspirállal festi magát annak egy idő után ugyanilyen lesz a szeme alatt. vagyis egy kicsit szarkalábas. ) Maximum 40 éves koromban fogom magam újra festegetni akkor elég lesz szétcseszni a bőrömet.

Igazából még arra is gondoltam, hogy talán minőségi cuccokat kell venni és akkor nem lesz baj, de ez is olyan ami megbízhatatlan. Nem biztos az, hogy amit kijelentenek minőségű sminknek az tényleg az is lenne. Csalódhatsz benne, úgy ahogy én is az arctisztítókban. Nem hogy elmúltak a pattanásaim a bolti arctisztítóktól, de még jobban kijöttek!:D Amúgy egészen a 20. századik el voltak arctisztító meg ezek nélkül is a nők, amint beléptünk a 21.századba rögtön arcápolási szerek tömkelegével találkozhattunk..De hogy minek?! Hát a pénz, az azért csak pénz;). Na mindegy itt már elkanyarodtam.

Én azt mondom, egy kis szájfény vagy szemhéjtus az nem árt. A szemhéjtus is olyan, hogy csak a szemhéjadat kened be vele, ott meg azért annyira nem ártalmas. És nagyon könnyű leszedni. :)

2011. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első válaszoló, igen, a szüleim ezt minden nap elmondják nekem, 15 éves vagyok és gyakran sminkelem magam..de csak kihúzom szemceruzával a szemem! és ezért is már ordibálnak, hogy besárgul a szemem..meg néha teszek alapozót, mert sajnos pattanásos vagyok, de este lemosom, és használok arctisztítót is! második válaszoló, nekem bevált az arctisztító, amit vettünk, simább és tisztább lett a bőröm folyamatos használat után. nem sminkelem magam minden egyes nap, csak ha elmegyek valahová. jövőre gimnáziumba megyek, és akkor már szeretnék napi szinten is szempillaspirált használni.. nem azért, mert a többiek is, hanem mert szerintem jól néz ki a szememen, és egy városon fogok keresztül menni, míg beérek a suliba..és szeretek jól kinézni.
2011. júl. 29. 15:59
 4/9 ämy válasza:

Nem biztos, hogy ráncos leszel, de a sárgulás bekövetkezhet.

Én festem a körmeim és mikor lemosom a lakkot, akkor enyhe sárgás színt észlelek a körmömön.

Viszont a szememet csak ceruzával, és attól nem lesz baja (csak ha mondjuk piros, dehát ki használ olyan szemceruzát, ami PIROS?!?), de a szemfestéktől előfordulhat, hogy sárgás lesz a szemed.

Amúgy az BIZTOS, hogy huszonéves korodra, ha most sminkelsz, úgy fogsz kinézni, mint egy nyanya. ;)

Szerintem csak az adjon választ, aki már tapasztalta!

2011. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak akkor nézhetsz ki jól, ha kisminkeled magad.

A körömlakkos szitut, hogy a körömlakktól sárgás lett, azt én is tapasztaltam már. De ha most jobban meggondolom talán mikor festettem a szememet szempillaspirállal meg szemceruzával akkor volt amikor észrevettem, hogy belülről a saroknál sárgásabb lett. És most, hogy 1 éve már nem használok semmi ilyet először is tiszta és simább lett a bőröm sokkal szebb, másodszorra pedig eltűnt a sárgás folt a szememből. És ezt most nem azért írom, nem is biztos, hogy a szemfestéktől de lehetséges, hogy attól volt. Nekem tényleg mindegy, hogy fested-e magad vagy sem. De én tudom, hogy nagyon sok hátránya van, ha fested a szemed állandóan, és sokkal több előnye van annak, ha egyáltalán nem fested ki a szemed. Mint írtam a szemhéjtus szerintem ilyen szempontból tökéletes. Mert nem megy bele a szemedbe, és a szemhéjad lesz befestve csak.És azt nagyon könnyű leszedni. Nem a szemed alatt kell dörzsölni vattakoronggal, hogy lejöjjön a festék..

Ha megkérdezhetem milyen arctisztítót használsz, vagy használtál?

Én Garnier-t és Niveát, de egyik sem jött be. Amint tüzetesebben átvizsgáltam, hogy mik vannak a bolti termékekben mindegy arckrém, arctisztítókban, rájöttem, hogy még rosszabbat teszek a bőrömnek, mintha nem használnék semmit. Persze azt olvastam, hogy az alverde arcra való termékek azok jók, mert természetesek de én már nem hiszek semmiféle humbug reklámban.

2011. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem csak akkor nézhetek ki jól, de tettem magamra ezt az új szempillaspirált, ami ilyen "cicás" szemeket csinál..hát az nekem nagyon tetszik a szememen, szeretném folyamatosan használni. az arctisztítónk neve Synergen, azthiszem a Rossmann-ba lehet kapniŰ(nem biztos), és az én arcomra jó.
2011. júl. 29. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Köszi. Lehet kipróbálom. Csak az összetevőket nézd. Pl kőolajszármazékok neveit.(pl.parrafinum liquid, sodium laureth sulfate stb.) Hosszútávon ez az összetevő nem tesz jót a bőrnek. De vissza lehet állítani a bőr normál egyensúlyát, ha abbahagyjuk annak a terméknek a használatát, amelyikben kőolaj volt.


Mint írtam nincs gond azzal , ha fested. Ha te ebben érzed magad jól, akkor nyugodtan.

2011. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sminkelés csak nagyon ritkán indokolt! Szájrúzs, szemöldök

festés belefér. Nézz meg egy öregedő színészt, úgy néz ki, mint egy bányarém...

2011. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:yes:

tudok rá sok példát.

2011. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!