Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Szemüveg, vagy kontaktlencse?

2 éve vagyok szemüveges, és most kellene lencsét cserélni. Felvetettem szüleimnek, hogy mi lenne, ha lenne kontaktlencsém. Bele egyeztek, ha fél évente a felét én állom. Holnapig el kellene döntenem, hogy akarom e, vagy akkor inkább a szemüvegemben cseréljünk lencsét. Egyszerűen nem tudok dönteni. A kontaktlencsétől kicsit félek, hogy nem lesz jó, kellemetlen lesz stb. Ti mit választanátok?

2011-07-31 21:21  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

17/F

# 1/19Időpont 2011-07-31 21:21 Privát üzenet
Ha nem zavar a szemüveg, nem túl nagy dioptriájú, akkor szerintem maradj a szemüvegnél. De megéri kipróbálni a kontaktlencsét is, teljesen más érzés. Az Ofotértben lehet 1 hónapos próbalencsét kipróbálni, ezt szerintem érdemes megfontolni, így megtudod, hogy mennyire bírja a szemed. Remélem tudtam segíteni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/19Időpont 2011-07-31 21:30 Privát üzenet
Első jót írt, én kontaktlencsepárti vagyok, próbáld ki, és szerintem maradsz is ennél, annyival jobb. A lágy kontaktlencsét nem érezni a szemeden, a ki-berakást percek alatt meg lehet tanulni, a viselése nem olyan, mint amikor szempilla megy a szemedbe, nem zavaró.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont 2011-07-31 21:35 Privát üzenet
Én már vagy 15 éve használok lencsét (szemüvegem is volt).
Tökéletes. Érzékelhetetlen, ha nem beteg a szem.

De előfordulhat, hogy valaki nem kedveli meg valamiért, ahol én kaptam járt "próbalencse", ha nem is ingyen de ki lehet próbálni, a szemész is megvizsgál a próba után, hogy tényleg minden rendben van-e.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/19Időpont 2011-07-31 21:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És mennyire kellemetlen a vizsgálat, és a behelyezés? Bátyám azzal riogatott, hogy amikor először neki be lett téve majdnem elájult...:D

# 5/19Időpont 2011-07-31 21:36 Privát üzenet
Szar amikor beteszik először, de hidd el, senki nem halt még bele.

úgy 2 percig semmit nem láttam miután a doki betette(könnyezés....), majd utána elmúlt a könnyezés, és kezdett hozzászokni a szemem.

Nekem szemüvegem is van, meg lencsém is. 6db lencse 12 ezer forintba kerül, és ez 3 havi adag. Nem olyan kibírhatatlan összeg, max spórolsz kicsit a zsebpénzből és nem eliszod.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/19Időpont 2011-07-31 21:41 Privát üzenet
Második vagyok. Én még kellemetlennek sem mondanám az első behelyezést, az elájulás szerintem enyhe túlzás :)

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/19Időpont 2011-07-31 21:45 Privát üzenet
Nekem semmi bajom sem volt az első behelyezéskor, tökjó volt, hogy élesen látok zavaró szemüvegszél nélkül :)
Nem kényelmetlen, nincs vele semmi bajom, kb. 12 éve hordok szemüveggel felváltva lencsét.
Szóval szerintem próbáld ki a lencsét, próbalencsét úgyis kapsz meg egyes márkákat lehet venni pár darabos csomagban is, (Vaterán sokan árulnak megbontott dobozos lencsét, ha nagyon nem lenne jó), ha nem tetszik akkor pedig vesztek a szemüvegedbe új lencsét.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/19Időpont 2011-07-31 21:52 Privát üzenet
egyértelműen LENCSE!!! fél éve van kontaklencsém de sokkal jobb :) először mikor bekellett tennem nemtudtamszenvedtem vele kivételnél is de pár nap alatt belejössz és utánna visszasem térsz a szemüveghez :)

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont 2011-07-31 21:52 Privát üzenet
nekem nem fájt a vizsgálat csak egy gépbe kellett belenéznem, a lencsét meg nekem kellett be és kivennem nekem belesem nyultak a szemembe...sztem ez attol is függ kinél "csináltatod"

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/19Időpont 2011-07-31 22:00 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A szemüveg vagy a kontaktlencse olcsóbb (+0,5 D)?
15 éves vagyok és a szemem -3 dioptriás, szemüveget hordok. A focizásban zavar ha nincs rajtam a szemüveg és a fociban könnyedén eltörhet. Erre van valami megoldás? A..
Szemüveg vagy kontaktlencse?
Mostanság mennyi egy kontaktlencse viselés havonta vagy félévente, a szemem 0,5-ös (tudom nem erős, de ha a szemüveg rajtam van jobb, de a szemüveget egyszerűen nem bírom viselni,..
Kontaktlencse, szemüveg, napszemüveg. Miként legyen?
Szemüveg helyett kontaktlencse, színes?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu