Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg, vagy kontaktlencse?

Szemüveg, vagy kontaktlencse?

Figyelt kérdés
2 éve vagyok szemüveges, és most kellene lencsét cserélni. Felvetettem szüleimnek, hogy mi lenne, ha lenne kontaktlencsém. Bele egyeztek, ha fél évente a felét én állom. Holnapig el kellene döntenem, hogy akarom e, vagy akkor inkább a szemüvegemben cseréljünk lencsét. Egyszerűen nem tudok dönteni. A kontaktlencsétől kicsit félek, hogy nem lesz jó, kellemetlen lesz stb. Ti mit választanátok?
2011. júl. 31. 21:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
17/F
2011. júl. 31. 21:21
 2/19 anonim válasza:
75%
Ha nem zavar a szemüveg, nem túl nagy dioptriájú, akkor szerintem maradj a szemüvegnél. De megéri kipróbálni a kontaktlencsét is, teljesen más érzés. Az Ofotértben lehet 1 hónapos próbalencsét kipróbálni, ezt szerintem érdemes megfontolni, így megtudod, hogy mennyire bírja a szemed. Remélem tudtam segíteni.
2011. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Első jót írt, én kontaktlencsepárti vagyok, próbáld ki, és szerintem maradsz is ennél, annyival jobb. A lágy kontaktlencsét nem érezni a szemeden, a ki-berakást percek alatt meg lehet tanulni, a viselése nem olyan, mint amikor szempilla megy a szemedbe, nem zavaró.
2011. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Én már vagy 15 éve használok lencsét (szemüvegem is volt).

Tökéletes. Érzékelhetetlen, ha nem beteg a szem.


De előfordulhat, hogy valaki nem kedveli meg valamiért, ahol én kaptam járt "próbalencse", ha nem is ingyen de ki lehet próbálni, a szemész is megvizsgál a próba után, hogy tényleg minden rendben van-e.

2011. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És mennyire kellemetlen a vizsgálat, és a behelyezés? Bátyám azzal riogatott, hogy amikor először neki be lett téve majdnem elájult...:D
2011. júl. 31. 21:36
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Szar amikor beteszik először, de hidd el, senki nem halt még bele.


úgy 2 percig semmit nem láttam miután a doki betette(könnyezés....), majd utána elmúlt a könnyezés, és kezdett hozzászokni a szemem.


Nekem szemüvegem is van, meg lencsém is. 6db lencse 12 ezer forintba kerül, és ez 3 havi adag. Nem olyan kibírhatatlan összeg, max spórolsz kicsit a zsebpénzből és nem eliszod.

2011. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Második vagyok. Én még kellemetlennek sem mondanám az első behelyezést, az elájulás szerintem enyhe túlzás :)
2011. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Nekem semmi bajom sem volt az első behelyezéskor, tökjó volt, hogy élesen látok zavaró szemüvegszél nélkül :)

Nem kényelmetlen, nincs vele semmi bajom, kb. 12 éve hordok szemüveggel felváltva lencsét.

Szóval szerintem próbáld ki a lencsét, próbalencsét úgyis kapsz meg egyes márkákat lehet venni pár darabos csomagban is, (Vaterán sokan árulnak megbontott dobozos lencsét, ha nagyon nem lenne jó), ha nem tetszik akkor pedig vesztek a szemüvegedbe új lencsét.

2011. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
egyértelműen LENCSE!!! fél éve van kontaklencsém de sokkal jobb :) először mikor bekellett tennem nemtudtamszenvedtem vele kivételnél is de pár nap alatt belejössz és utánna visszasem térsz a szemüveghez :)
2011. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
nekem nem fájt a vizsgálat csak egy gépbe kellett belenéznem, a lencsét meg nekem kellett be és kivennem nekem belesem nyultak a szemembe...sztem ez attol is függ kinél "csináltatod"
2011. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!