Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet a szememmel?

Mi lehet a szememmel?

Figyelt kérdés

Tegnap este kezdődött. Viszketett, nagyon. Mintha, kosz ment volna bele. Reméltem mára elmúlik. Sajnos nem így történt. Mára már be is dagadt a szemem alatt, nem is tudom teljesen kinyitni, olyan mintha behúztak volna egyet. És folyamatosan viszket. Viszont nem könnyezek, nem piros, nem hiszem, hogy kötőhártya-gyulladás lenne.

Kontaktlencsét hordok, tegnap irritálta szememet, lehet attól van?

Elméletileg nem vagyok allergiás, gyakorlatilag viszont idén nyáron folyamatosan tüsszentek és folyik az orrom..


A szemészetre októberre kaptam időpontot a háziorvosom meg szabadságon van... Azért kérdezősködöm itt.

Köszi


2011. aug. 30. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Allergia sajnos simán lehet. Akkor is, ha eddig nem volt.

Mindkét szemedet érinti?

A háziorvosnak ilyekor nincs helyettese?

2011. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kontaktlencsétől is lehet, mert az allergia miatt könnyezni szokott a szem és piros. Lehet megsérült a szaruhártya a kontaktlencsétől. Ezzel pedig orvoshoz kellene menni, és lehetőleg mellőzni a kontaktlencse használatát.
2011. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet árpa is akár.. Nekem is volt ilyen anno, és vettem egy szemkenőcsöt, húú nem jut eszembe a neve, de pár nap alatt lehúzta a dagadást a szememről.
2011. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Októberre? Ilyenkor el kell fogadjanak a szemészeten, erre sürgősen kell valami szemcsepp, magad nem kezelheted.
2011. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is próbálkozz újra a szemészeten, fogadniuk kell. Ez nem egy szemüvegfelíratás, ami októberben is ugyan azt az eredményt fogja mutatni. Ezt most kell kezelni, nem két hónap múlva.

Egyébként az allergiához csak annyit, hogy nekem nem könnyezik tőle, csak viszket a szemem. Tehát könnyezés nélkül is lehet allergia.

2011. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mondtam a szemészeten, hogy sürgős az ügy, erre azt felelték, hogy ilyenkor a háziorvosomhoz kell menni, aki felírhat nekem szemcseppet vagy ami kell.


De van helyettese, csak oda nem olyan szívesen megyek, reméltem valami házi patikával meggyógyíthatom magamat. Már próbálkoztam a kamillás borogatással, de az csak átmeneti enyhülést hozott...

Igen a kontaktlencsémre gyanakszom én is, ezért nem használom. Pedig nem tudom hosszú távon nélkülözni, mert sokat sportolok. De ehhez tényleg szemész kell, de én októberben már külföldön leszek erasmussal. :( Már látom, hogy megint 20 ezerbe fog kerülni egy magándoki...

2011. aug. 30. 14:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Első, csak az egyik szememet érinti.
2011. aug. 30. 14:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha csak az egyik szemed viszket, akkor én inkább az árpára gondolnék... :( Vagy esetleg valami belement.

Az árpára kenőcsöt írnak fel, meg úgy emlékszem, szemcseppet is.

Menj orvoshoz!

2011. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megáll az eszem, hová jutottunk, mi az hogy nem fogadnak a szemészeten, nálunk ilyenkor azonnal lehet menni, háziorvos nem ért a szemhez. :-((((((((((

Fiamnak is begyulladt pár hónapja az egyik szeme, gyógyszertárban Visine szemcseppet ajánlottak neki, amitől másnapra már úgy bedagadt, hogy alig bírta kinyitni, vasárnap a kórházba ügyeletre kellett mennie, ott fogadták, és kapott rá szemcseppet.

Szerintem menj el helyettes orvoshoz, szemmel nem szabad játszani és kísérletezni.

2011. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam írni amit az utolsó.

Vajon miért van külön szemorvos és háziorvos? Ha az utóbbi oda-vissza értene a szemhez, akkor nem találták volna ki az előbbit.

Nem normálisak nálatok a szemészeten.

2011. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!