Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Lézeres szemműtét? Valaki megcsinálta már? Mik a tapasztalatok? Tényleg teljesen élesen látnak utána véglegesen? Érdemes megcsináltatni, vagy inkább szemüveg/kontaklencse?

2011-09-03 12:54  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Szia! Nekem anyukám csináltatta és pozitív a véleménye az első héten elég rossz de utána szépen fogsz látni,tisztán

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2011-09-03 13:15 Privát üzenet
Nekem apukám csináltatta meg kb. 1998-ban, szóval az nem éppen ma volt. De azóta teljesen jól lát és nincs szüksége szemüvegre/lencsére, pedig elég rossz volt a szeme. Nekem meg a húgomnak is kontaktlencséje van, de mi 1-2 éven belül meg szeretnénk műttetni. Mindenképpen megéri, bár nem olcsó.
21/L

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2011-09-04 20:58 Privát üzenet
Én is megszerettem volna műttetni, de egészségügyben tanulok és láttam, hogy zajlik ez a műtét...helyi érzéstelenítésben, borzalmas látvány. Nem valószínű, hogy ezek után belevágnék, inkább kontaktlencse v. szemüveg! 19/L

A válasz 41%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2011-09-06 15:27 Privát üzenet
Én szemüveges vagyok, de utálom. Nem azért, mert szégyenlem, hanem mert állandóan törölgetni kell, meg ide-oda csúszkál az orrnyergemen. Gondolkodtam már kontaktlencsében, de valahogy tartok tőle, mert nem szívesen nyúlkálnék a szemembe. Vagy egyszerű a felhelyezése és utána nem is fogom érezni? Ha lenne rá pénzem, akkor én is bevállalnám a lézeres szemműtétet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2011-09-12 15:08 Privát üzenet
Sziszivagyok nevű felhasználó válasza:

Én sasszemű lettem. Az optik-med műtött. 125%-os a látásom. Ilyen jól még életemben nem láttam. Csak ajánlani tudom. A műtét előtt pedig érzéstelenítő szemcseppeket kapsz, így semmit sem érzel. Kihagyhatatlan élmény :)!

# 5/6Időpont 2014-09-04 14:10 Privát üzenet
Minden pénzt megér! Nekem-6/7es dioptriám volt. 4éve csinálták meg azóta kiváló a látásom! Előfordulhat hogy szárad majd a szemed, de nem kellemetlenebb mint az állandó szemüveg viselése! Kapsz cseppet és cseppentesz bele napi 1-2 alkalommal.És elmulik idővel!

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2015-03-05 16:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire fáj a lézeres szemműtét? (PRK)
Milyen a lézeres szemműtét utáni időszak? Érdekelne néhány jó tanács is!
Lézeres szemműtét után minden esetben viselni kell kinn az UV szűrős napszemüveget?
Lézeres szemműtét vagy egyéb megoldás?
Mit takar a lézeres szemműtét? Szükséges hozzá befeküdni, vagy pedig ambulánsan is elvégezhető? Tapasztalatok műtét elött és után.
Szemüveges vagyok, mennyibe kerülne egy szemműtét, hogy ne kelljen többé szemüveget viselnem? A TB támogatja?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu