Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan szoktassam magamat a...

Hogyan szoktassam magamat a szemüveg viseléséhez?

Figyelt kérdés
2 éve van szemüvegem, távolra nem látok olyan élesen, mint kellene. Itthon ritkán viselem a szemüveget, többnyire feliratos filmeknél viselem, hogy el tudjam olvasni a szöveget. De ha az utcára kilépek, akkor inkább leveszem. Félek attól, hogyha lehajolok vagy lefelé hajtom a fejemet, leesik a szemüveg is. Kontaktlencsét pedig nem szeretnék használni, mert valahogy nincs türelmem ahhoz, hogy a szemembe "matassak". Szeretnék tanácsokat kérni, hogy tudnék hozzászokni a szemüveg viseléséhez! Köszönöm a válaszokat! Ha lehet, a bunkó válaszokat mellőzzétek!
2011. szept. 13. 14:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha pár helyen értelmetlenül fogalmaztam illetve a szóismétlésért!
2011. szept. 13. 14:17
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra. Reggel felveszed, és nem veszed le. Előbb-utóbb hozzászoksz. Leesni nem fog, hisz tartja a füled.
2011. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogjunk kezet. Iszonyat nehezen ment. Akaraterő kérdése a dolog. Nem vettem le, nem féltettem. Lassan lassan kezdtem megszokni akkor meg a fülem mögötti rész sértette ki, akkor azért nem hordtam. Megint összeszedtem magam és elkezdetem hordani akkor az orrom. Szóval kegyetlen volt. De nagy nehezen megszoktam. Ma már egy tapodtat se mozdulok nélküle. Pedig anno ha nem láttam a tévét, akkor simán közelebb ültem és nem a szemüveget vettem fel.
2011. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
ha annyira aggódsz, hogy leesik, akkor állíttasd be a szárat az optikában, nekem alvás/futás/bringázás/úszás közben sem esett még le sosem ;)
2011. szept. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha jó a mérete a szemüvegnek nem fog leesni,

persze figyelni kell rá azért.. de megszokható. ha pedig kell, akkor használd, ne romoljon tovább a szemed.

2011. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

bizony, ha túl laza állíttass rajta! csak úgy tudod megszoni ha folyamatosan hordod, de szerintem akkor nagyon hamar.

amikor én először szemüveget kaptam (mondjuk nekem jól volt beállítva, nem volt laza) akkor folyamatosan hordtam, és szinte egy hét se kellett és megszoktam!

sok sikert!

2011. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
15 éve kell szemüveget hordanom, és utáltam mindig. Úszni nem lehet benne, edzésen az izzadság ráfolyt, nélküle meg nem láttam :) Én is előadtam ezt a "nincs türelmem kontaktlencséhez" dolgot. De fél éve meguntam ezt a sz@rt (szemüveg) Megműttetni nem akartam, maradt a lencse. 1 nap alatt szoktam meg, tisztítással együtt 1 perces művelet berakni, nem szúr, nem nyom, mintha ott sem lenne. Esténként kiveszem és itthon már szemüvegben vagyok, de azóta még jobban utálom... :D Ne zárkózz el a lencse elől, hidd el, hogy ezerszer jobb, mint a szemüveg!!! És nem macerás!
2011. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, igen ezerszer jobb a kontak encse tényleg csak egy perc az egész.(Persze eleinte vagy 10 percet kell sz@rakodni)
2011. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tanács: amíg látsz nélküle, ne akard megszokni, elég, ha a filmekhez felveszed. Pár nap alatt úgy "meg lehet szokni", hogy utána már sokkal rosszabbnak érzed majd a látásod, és ki se bírod szemüveg nélkül. Én is így jártam.
2011. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!