Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Ha folyamatosan megfájdul a fejem 30-40 perc gépezés vagy TVzés után, akkor szemüveg kellene? Pécsett ez hogy működik? Hova kell menni, időpont, beutaló. Mi kell?

Pécsre, esetleg Szigetvárra tudnék elmenni. de foggalmam sincs, hogy nekem kell-e időpontot kérni, vagy a háziorvostól beutalót? és kb. mennyi idő múlva fogadnak? mert ha hetek, addigra leszakad a fejem, suli miatt muszáj folyamat gépeznem...:S

szemüveget fogok kapni? gondolom valami gáncs lehet, hogy egyfolytában fáj a fejem....:S

2011-09-22 21:18  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
elmész egy normális optikába és pár ezerért megnézik a szemed (sok helyen az optometrista sokkal jobb, mint a egyes szemész főorvosok - saját tapasztalat)

vagy időpontot kérsz a szemészetre, valahol hónapokat kell várni

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2011-09-22 21:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

az optikában is fizetni kell??? :O

# 2/9Időpont 2011-09-22 22:30 Privát üzenet
nem, majd ingyen szolgáltatnak...még jó, hogy fizetni kell

# 3/9Időpont 2011-09-22 23:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

pécsen egy csomó helyen láttam már kiírva, hogy ingyenes szemvizsgálat!
és most van ez a nagy kontaktlencseprogram, ha oda beregelek, akkor is kell a vizsgálatért fizetni?

annyira nem vagyok jártas ilyen dolgokban, hogy nagyon....:S
az orvosnál is kell amúgy?

# 4/9Időpont 2011-09-23 09:06 Privát üzenet
ha hirdetnek ingyenest, akkor menj oda (azért olvasd el a feltételeit is)...kontaktlencsét meg nem kaphatsz, ahhoz elvileg 1 év szemüveghasználat kell...és az sem biztos, hogy dioptriás szemüvegre van szükséged, de hogy egy tükröződésmentes réteggel ellátottra az biztos (arany színűt válassz, ha teheted)

dokinál tb fizeti a szemvizsgálatot

# 5/9Időpont 2011-09-23 12:46 Privát üzenet
A nagyobb optikákban csinálnak szemvizsgálatot.( azt hiszem a Ferencesek utcájában is ) Ingyenes abban az esetben, ha ott csináltatod meg a kontaktlencsét vagy szemüveget. Ha máshova mész, akkor ki kell fizetni a vizsgálat díját, ami optikánként változik, de 3-4 ezer forint körül van normális helyen.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2011-09-23 13:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi szépen! és szemészetet pécsett hol találok, nem tudod? beutaló kell, vagy bejelentkezés?

# 7/9Időpont 2011-09-23 21:46 Privát üzenet
Sztk!
Telefonkönyvben kikeresed, időpontot kérsz, azt mész.
Kérdezném, hogy milyen monitort használsz gépezéshez, és milyen a TV-tek? Mert nagyon nem mindegy.
Egyébként én is az sztk-t választanám, mert sokkal több berendezésük van, és gyakorlatilag mindenre kiterjed a hatáskörük, ami a szemmel kapcsolatos. Pl elküldhetnek szemklinikára, egyéb, labor, stb vizsgálatokra, ha úgy ítélik meg. Csak hát ki kell várni. legalábbis az első sorra kerülést.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2011-12-12 19:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

közben már voltam, és a szemem kifogástalan...:S

laptopom van, a TV meg síkképernyős

# 9/9Időpont 2011-12-12 20:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyibe kerül legkevesebb ma egy szemüveg?
Közgyógyra írtak ki optikás szemüveg keretet. Azt hol tudom kiváltani?
Folyton lecsúszik a szemüveg az orromról, illetve hozzáér néha a szempillám az üveghez. Mi a megoldás?
Szemüveg vagy kontaktlencse?
Mostanság mennyi egy kontaktlencse viselés havonta vagy félévente, a szemem 0,5-ös (tudom nem erős, de ha a szemüveg rajtam van jobb, de a szemüveget egyszerűen nem bírom viselni,..
Nem túl olcsó ez a szemüveg lencse?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu