Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha folyamatosan megfájdul a...

Ha folyamatosan megfájdul a fejem 30-40 perc gépezés vagy TVzés után, akkor szemüveg kellene? Pécsett ez hogy működik? Hova kell menni, időpont, beutaló. Mi kell?

Figyelt kérdés

Pécsre, esetleg Szigetvárra tudnék elmenni. de foggalmam sincs, hogy nekem kell-e időpontot kérni, vagy a háziorvostól beutalót? és kb. mennyi idő múlva fogadnak? mert ha hetek, addigra leszakad a fejem, suli miatt muszáj folyamat gépeznem...:S


szemüveget fogok kapni? gondolom valami gáncs lehet, hogy egyfolytában fáj a fejem....:S


2011. szept. 22. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

elmész egy normális optikába és pár ezerért megnézik a szemed (sok helyen az optometrista sokkal jobb, mint a egyes szemész főorvosok - saját tapasztalat)


vagy időpontot kérsz a szemészetre, valahol hónapokat kell várni

2011. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az optikában is fizetni kell??? :O
2011. szept. 22. 22:30
 3/9 anonim ***** válasza:
nem, majd ingyen szolgáltatnak...még jó, hogy fizetni kell
2011. szept. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

pécsen egy csomó helyen láttam már kiírva, hogy ingyenes szemvizsgálat!

és most van ez a nagy kontaktlencseprogram, ha oda beregelek, akkor is kell a vizsgálatért fizetni?


annyira nem vagyok jártas ilyen dolgokban, hogy nagyon....:S

az orvosnál is kell amúgy?

2011. szept. 23. 09:06
 5/9 anonim ***** válasza:

ha hirdetnek ingyenest, akkor menj oda (azért olvasd el a feltételeit is)...kontaktlencsét meg nem kaphatsz, ahhoz elvileg 1 év szemüveghasználat kell...és az sem biztos, hogy dioptriás szemüvegre van szükséged, de hogy egy tükröződésmentes réteggel ellátottra az biztos (arany színűt válassz, ha teheted)



dokinál tb fizeti a szemvizsgálatot

2011. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nagyobb optikákban csinálnak szemvizsgálatot.( azt hiszem a Ferencesek utcájában is ) Ingyenes abban az esetben, ha ott csináltatod meg a kontaktlencsét vagy szemüveget. Ha máshova mész, akkor ki kell fizetni a vizsgálat díját, ami optikánként változik, de 3-4 ezer forint körül van normális helyen.
2011. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen! és szemészetet pécsett hol találok, nem tudod? beutaló kell, vagy bejelentkezés?
2011. szept. 23. 21:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Sztk!

Telefonkönyvben kikeresed, időpontot kérsz, azt mész.

Kérdezném, hogy milyen monitort használsz gépezéshez, és milyen a TV-tek? Mert nagyon nem mindegy.

Egyébként én is az sztk-t választanám, mert sokkal több berendezésük van, és gyakorlatilag mindenre kiterjed a hatáskörük, ami a szemmel kapcsolatos. Pl elküldhetnek szemklinikára, egyéb, labor, stb vizsgálatokra, ha úgy ítélik meg. Csak hát ki kell várni. legalábbis az első sorra kerülést.

2011. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

közben már voltam, és a szemem kifogástalan...:S


laptopom van, a TV meg síkképernyős

2011. dec. 12. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!