Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 évesen kontaktlencse?

14 évesen kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerülne?

Tudnék-e vigyázni rá ilyen fiatalon?

Megéri-e?


2011. okt. 16. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Miért kell kontaktlencse? Esztétikai okokból vagy mondjuk sportolsz, stb. ahová nem jó a szemüveg?


Amúgy semmi akadálya, ha felelősségteljes vagy.

2011. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bánomisén ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy most Mo-on mennyibe kerülnek a kontaktlencsék, de miért ne tudnál vigyázni rá? Egyébként kontaktlencsét csak akkor kapsz, ha szemész engedi, ő dönti el, hogy milyen fajta, milyen erős lencsét hordhatsz, meg a dokinál ki is próbálják, hogy bírja-e a lencsét a szemed.


Ha sportolásban zavar, akkor megéri, mert egyszerűbb lencsét használni, mint összetörni a szemüvegeidet.


Hogy tudsz-e rá 14 évesen vigyázni? Miért ne tudnál? Elmondják, hogy miféle tennivalóid vannak a lencsével, azokat megcsinálod, hogy tiszta legyen, ne sérüljön, sokáig tartson. Nem olyan nagy dolog, miért ne tudnád megtenni ennyi idősen?

2011. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az hogy tudnál-e vigyázni rá azt te tudod én nem. 14 évesen még necces mert a szemgolyód még növésben van és irritálhat a kontakt lencse az egy dolog hogy már van szilikonostól kezdve mindenféle változatban de még szerintem ez nem nagyon alkalmas.
2011. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
van és volt szemüvegem, de rettenetesen zavar, sehogy sem tudom megszokni, mindig viszket tőle az orrom, és egy idő után elkezd fájni a fülem, egyszerűen nem bírom... nem nagyon rossz a szemem, de kissé homályosan látok, és ez is zavar...egyfolytában pislogok, mintha attól jobb lenne...
2011. okt. 16. 22:20
 5/9 bánomisén ***** válasza:

Amikor új volt a szemüvegem, nekem is viszketett tőle az orrom, meg nyomta a fülemet, de egy idő után kitágult és ezek elmúltak. Mióta hordasz szemüveget?


Egyébként ha nagyon zavar a szemüveg, akkor egy családi kupaktanács után - mert azért a szüleidnek erről nem árt tudni, hiszen ők fizetnek mindent - menj el szemészetre és nézesd meg a szemed, hogy bírja-e a lencsét.

2011. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát kb 3 éve van, hordtam is egy ideig, aztán kicseréltük, és valamiért zavar...megpróbálom a lencsét...hátha jobb...
2011. okt. 16. 22:33
 7/9 bánomisén ***** válasza:

Akkor meg hajrá, beszélj a szüleiddel, ha beleegyeznek, menjetek el orvoshoz, próbáld ki. Arra viszont készülj, hogy eleinte nehéz lesz berakni és kivenni egyedül, szóval ebben is van kényelmetlenség.

(Nekem szemüvegem is van, meg lencsém is, ettől vagyok ilyen "bölcs" :-)

2011. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

14 évesen szerintem már tisztában vagy vele hogy mindig kezet kell mosni mielőtt hozzáérsz a lencséhez. Meg hogy azt folyadékban szabad csak tárolni, nem vízben, nem másban. Meg amit még tudni kell, de optikus úgyis elmondja ezeket.

Nem olcsó dolog, átlagosan 4000 ft havonta, de van ennél olcsóbb, drágább is. Sok helyen diákkedvezmény is van. Neten rendelve is olcsóbb. Szóval szét kell nézni.

2011. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én 13 vok, de már tavaly is volt lencsém. a havi nekem 5000. 8 hónapra meg 14000. Kapsz 1 próbalencsét, amit odaadnak a dokinál és azt men csak ott rakod be, hazaviszed és használod egy hónapig.Ha az bevállt kapsz olyat, csak drágábbért és több időre. Tutira megéri. Nekem először nem akart sikerülni, majd egy hónapig küszködtem vele, de tutira MEGÉRI. mintha nem lenne bent, nagyon jó érzés, h mintha nem lenne,,baja" a szemednek:))))
2011. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!