Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után minden...

Lézeres szemműtét után minden esetben viselni kell kinn az UV szűrős napszemüveget?

Figyelt kérdés
Az természetes, hogy napsütéses időben hordani kell, de akkor is viseljem, ha borult, esős az idő vagy sötétedik?
2011. okt. 23. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Használd.

A szemed a legfontosabb érzékszerved. Ennyit igazán megtehetsz érte, hogy véded egy ilyen jelentős műtét után.

Nekem novemberben volt szemműtétem és még a rákövetkező nyáron végig nagyon szigorúan napszemüvegeztem. Nem is lett semmi gondom.

Gondolj bele, nem véletlenül mondják ezt az orvosok.

2011. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak az egyik orvos pedig azt mondta, hogy ilyenkor nincs UV sugárzás. Mindegy, viselem, az a biztos. Köszönöm szépen!
2011. okt. 24. 06:22
 3/6 anonim válasza:
amikkor nagyon felhős és esik, akkor nincs. de ha csak borult akkor még lehet UV sugárzás, nem kicsi. Sőt elég nagy is lehet, télen is. Nekem UV fényre sötétedő szemüvegem van, és 2 napja például teljesen besötétedett kint...
2011. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem akarod kidobni a műtét árát az ablakon. Nagyban befolyásolja az uv a sikeres gyógyulást.
2011. nov. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ha látom az árnyékom, kell a napszemcsi, ha nem, akkor nem muszáj.
2011. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sziszivagyok válasza:
100%
Igen. A Sasszemklinikán ezt tanítják. Ha kilépve a szabadba meglátom az árnyékom, akkor kell szemüveg. Ha nincs árnyékom, nem kell. Zárt helyiségben sem kell, mert az ablaküvegek szűrik a fényt. Azonban a szélvédők nem. Vagyis kocsiban ülve és tömegközlekedési eszközökön kell napszemcsi.
2014. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!