Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kezdő kontaktlencsés vagyok....

Kezdő kontaktlencsés vagyok. Normális, hogy néha homályosan látok?

Figyelt kérdés
5 dioptriás rövidlátó vagyok, 10 éve szemüveges, most váltottam lencsére, egyelőre napira. az a bajom, hogy ha beteszem akkor homályosan látok, főleg ha mozgatom a szememet. azt mondták, hogy mozog a lencse, de mindig be fog ugrani középre, követi a szememet. de pl ha oldalra nézek vagy távolról közelre mintha nem fókuszálnék azonnal, kell pislogni. majdnem minden homályos, pedig jó a dioptria, vizsgálták is a szememet, mikor felírták. ez mindig így marad? nagyon zavaró. néha pislogástól is elmosódik a kép. meg fogom szokni?
2011. okt. 24. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad lenne homályosan látnod.

Pont az a lényege a kontaktlencsének,hogy a komfort érzeted meg legyen.

Mint pld,,,hidegből melegbe való belépéskor nem párásodik,,vagy az eső cseppek nem homályosítják el mint a szemüveget.

Ha ilyen gondod van menj vissza az optikába és adnak valami mű könny szerűséget ami megoldja a problémád.

Nekem is van és semmi bajom vele és nem is volt.

2011. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a műkönny segít rajta?

kényelmes és nem bök, nem zavar, de állandóan homályosan látok. vagyis nem állandóan, de ha fókuszálni próbálok meg nézek jobbra-balra. szóval nincs komfortérzet.

2011. okt. 24. 11:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem illeszkedik rendesen a szemedre.

Rendesen tetted be és nem fordítva?

2011. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

csak egyféleképpen lehet legalábbis azt hiszem. kiveszem a vízből, ujjam hegyére teszem és be. legalábbis mást nem tanítottak az optikában. mármint hogy ezt ki lehet fordítani. mert amúgy kényelmes, nem érzem.

be lehet ezt tenni fordítva? ilyen lágy lencse.

2011. okt. 24. 11:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet fordítva hisz két oldala van.. :)
2011. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2011. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik ez a videó! :D
2011. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem is van 2 hónapja... Első napokban nagyon zavart, úgy éreztem sokkal kevesebbet látok vele! De csak meg kellett szokja a szemem, néha én sem látok tökéletesen, olyankor pislantok vele egyet és minden ok... Szerintem előbb-utóbb megszokod, én sem szerettem első pár napban... Mostmár persze okés:)
2011. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia(:

megszokás kérdése..én 10 évesen kaptam meg az első lencsémet azelőtt én is szemcsis voltam..a szemész azt mondta hogy mielőtt betenném a lencsét nézzem meg hogy nem fordítva teszem-e be..azt is mondta hogy ha ki van gordítva olyan az alakja mint egy tányérnak,ha pedig jó akkor olyan mint egy tál..de egy előttem válaszoló linkelt egy videót,az tökéletesen megmutatja:D

vagy vehetsz műkönnyet bár az arra való ha ki van száradva a szemed..:)

2012. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*fordítva
2012. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!