Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik kontaktlencse a legjobb...

Melyik kontaktlencse a legjobb ár, egészség, praktikusság szempontjából (napi, heti, havi)?

Figyelt kérdés

most napi van, de ez csak betanulásra, mert estére elhasználódik, homályos, kényelmetlen még műkönny mellett is. így ha beteszem reggel 8 felé este 9kor ki kell vennem és már nem teszek be másikat hanem szemüveg kell, ami macera.

így áttérek valami más "kiszerelésre". melyik éri meg jobban? plusz kicsit kétbalkezes vagyok és kész tortúra minden reggel betenni, este kiszenvedni...meg gondolom drága is a napi.


2011. okt. 26. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
14 éve van lencsém. A lágylencse a legjobb. Nekem havi volt mindig.(túlhordani nem javasolt, de mindig túlhordtam :( ) De azt is reggel be-este ki kell venni. Nem egy hónapig éjjel-nappal hordható! Gyakorolsz és belejössz majd! Árban nem tudok segíteni, mert rengeteg fajta van, plusz az sem mindegy hogy hány db van a dobozban. Beszélj a dokival/látszerésszel és majd segít.
2011. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kétbalkezes vagy, hanem mindenki béna az elején, de minél többet gyakorlod annál könnyebben fog menni. Mint minden más az életben.

Legjobban a 2hetes vagy havi lencsék érik meg, de persze meg kell találni a megfelelőt. Nem mindenkinek ugyanaz. Én Acuvue Oasyst használok, mert ez nem szárad ki napközbe mint előtte minden más lencse amit próbáltam, nem gond ha túlhordom, meg nem is mondhatnám hogy drága (neten rendelve).

2011. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Na most elárulok egy titkot:)A havi és napi lencse között az a különbség,hogy más a csomagolása:))
2011. dec. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
végül havit vettem. azt mondod, hogy a napi lencse hordható 1 hónapig?
2011. dec. 29. 23:21
 5/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem hordható 1 hónapig az egy napos lencse! Max két napig. Bármi baja lehet a szemednek tőle.


Egyébként megfogod tanulni a használatát. Én most éjjel nappali lencsét használok. De én nem tudnék benne aludni. Még így is fáj tőle a szemem egy pár nap után. A Biofinty nagyon bevált.

2012. márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
89%
[link] Itt minden nagyon jó áron van!
2012. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

szia!


szerintem ne a szemeden spórolj, NE hordd túl a lencsét, havi helyett ne használj napit, mert csak te jársz rosszul!! inkább költs kevesebbet ruhákra, minthogy kontaktlencsén spórolj...

2013. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Már elég régi a kérdés, de muszáj reagálnom arra a válaszolóra, aki szerint csak a csomagolásban van különbség a napi és a havi között. Ez oltári baromság! Aki már életében tapintott napi és havi lencsét is, rögtön feltűnik a különbség: a havi lencse anyaga valamivel vastagabb, masszívabb. Pont azért, hogy kibírja egy hónapig. Én havit hordok, a napival pedig mindig szerencsétlenkedem, mert sokkal vékonyabb.


Ezen túl, a napi lencsék szinte biztosan magas víztartalmúak, ami kényelmes, de hamar kiszárítja a szemet, főleg, aki hajlamos is erre. Én nem is tudok rendszeresen napit hordani, csak nyáron, ha strandra megyek pl.


Én jelenleg Acuvue Oasyst hordok, ami nem olcsó, de számítógép előtt dolgozom, ezzel jobban kibírom, mint a korábbi Air Optix Aqua-val, ami egyébként szintén egy nagyon jó lencse. Sajnos a nyolc óra számítógép előtt ülés miatt ebben a lencsében is szárad a szemem, de jobban reagál a műkönnyre.

2013. szept. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia utolsó!


Nem tudom, hogy az idő folyamán javult e a kontaktlencse minősége (de biztosan), szóval nekem havi lencsèm van és sokkal lágyabb, puhább mint a napi/alkalmi. Betanuláskor kaptam egyet az annyira kemény volt, rendesen éreztem a szememben, de ezt a mostanit nem. Viszont azt sajnálom, hogy a havi lencsèt nem - 1.00-ra kaptam hanem kisebbre (-0.75).. Ès mèg igyis ettől rosszabb a szemem. (1.25) :/ hogy van ez?

2023. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!