Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse az mennyire...

Kontaktlencse az mennyire veszélyes, rizikós?

Figyelt kérdés

Hogy begyullad a szem, meg alá megy a piszok?

Sokak szerint veszélyes dolog.

Tuti, hogy nekem is befog gyulladni, ha azt hordok?

Vagy van aki évekig hordja, és nem volt semmi baja még?


2011. okt. 28. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

barátnőm már egy éve hordja, először kicsit kellemetlen volt neki a berakás/kivétel, de aztán nagyon megszerette. neki még sose ment alá semmi, és a szeme sem gyulladt be, ehhez viszont speciális tisztítószer kell, ami nem roncsolja sem a kontaktlencsét sem a szemed, csak olyat hordj, amit a szemész ajánl és akkor nem lehet probléma, amúgy is elmagyaráznak mindent.


ha kérdésed lenne szerintem keress fel egy optikát, ott minden kérdésedre választ kaphatsz. :)


egyébként több ismerősöm is kontaktlencsét hord, nem hallottam tőlük semmi rosszat.

2011. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Először érdemes elmenni egy optometrikushoz(szemorvoshoz) Ő ált. ilyen szemüvegboltokban van, direkt hozzá kell menni, ha vki kontaktlencsét szeretne. Beméri a szemedet, és javasolja hogy ilyen meg ilyen márka, lágy vagy kemény lencse lenne-e jobb? Utána rendel próbalencsét (ez régen ingyen volt, de úgy tudom mostmár fizetős) aztán miután megjön, a helyszínen megmutogatja hogyan használd, hogyan fertőtlenítsd stb.

Az nem baj, ha a helyszínen nem tudod 5szöri próbára sem berakni, a szemnek kell egy idő, mire nem kezd el hunyorogni a lencse "látványára". Szóval otthon kell sokszor próbálgatnod berakni. Ha megy a dolog és a lencse is oké, akkor véglegesítik neked, és rendelhetsz is.

Helyes használatnál nem gyullad be a szem , odafigyelve kell fertőtleníteni, és nem szabad túlhordani (max. 1-2 nap). 5 éve van kontaktlenyóm, de még sose volt vele bajom.

2011. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20 éve van kontaktlencsém és még soha nem volt vele semmi problémám.A tisztaságra nagyon oda kell figyelni.(tiszta kézzel nyúlni a lencséhez,megfelelően tisztítani,tárolni).
2011. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is több éve van, de sose volt semmi bajom tőle, pedig én még annyira nem is figyelek oda rá, mondjuk mindig túlhordom. 2hetes lencsém van, ezt én 2 hónapig hordom. Persze hogy semmi baj ne legyen ahhoz oda kell figyelni, hogy csak tiszta kézzel nyúlj hozzá.

Van hogy alá megy berakáskor egy kis porszem vagy valami, de akkor azt érzed, és kiveszed, megtisztítod, visszateszed. Ez előfordul, de ebből nem lesz gond.

Nem veszélyes a kontaktlencse egyáltalán.

2011. okt. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
7 évig használtam. A szemszárazságon kívül soha nem volt gond. Figyeltem a higiéniára és soha semmi gyulladás nem volt. A szaruhártyám azonban elvékonyodott. Úgy döntöttem, nem roncsolom tovább a szemem és inkább megműttetem. Pár év alatt megtérül az ára és nem lesz többé kellemetlenség, vakoskodás.
2011. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem jellemző a gyulladás v más probléma. Én még csak egy éve hordok, de nem volt semmi. Ha alámegy vmi akkor töri nagyon és vagy kikönnyezed v ,,már nem birod tovább" és úgyis ki kell szedned. Persze figyelni kell, h tisztán tartsd és tiszta kézzel nyúlj hozzá, de ha ezeket betartod akkor nem jellemző a gyulladás, v a kosz alatta :) MEGÉRI!!!
2011. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!