Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi olyan nehéz egy kontaktlenc...

Mi olyan nehéz egy kontaktlencse berakásában/kivételében?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy van akinek eőször fél-egy órába telt mire betudta rakni magának.

De, mi benne a nehéz? Hogy félti az ember a szemét, hogy nehogy baja essen?

Elvégre, csak szét kell húzni a szemhéját az embernek, és ráhelyezni a szemére a lencsét nem?


2011. okt. 29. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
valaki ódzkodik attól, hogy a saját szeméhez érjen. meg az idegen test élménye, biztos mindig belepislog. nekem hálistennek sose volt ilyen bajom, mindig jól bírtam a lencsét.
2011. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, először kb. fél órába telt mire beraktam és kb. 20-30 perc ismét mire kivettem. Azért, mert ha véletlen benyúlsz a szemedbe az nem nagy ügy, de akarattal belenyúlni a szembe kissé necces.

Most, 1,5 év után én is azt mondhatnám: "fene se érti mi telt nekem annyi időbe anno" mert most beteszem 2 mp alatt.


Meg nekem nehéz volt jól ráhelyezni az elején, mindig rossz szögben akartam betenni, és leesett az ujjam hegyéről. Vagy az volt hogy folyton elpislogtam magam:D

2011. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én rettenetesen féltem hogy véletlenül baja esik a szememnek ha hozzáérek, megnyomom vagy valami. Közelítettem a lencsével és rápislogtam mindig, ezért kínlódtam én első alkalommal 1 óráig is. De nekem nagyon érzékeny szemem van egyébként is.
2011. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

kérdező te hordassz kontaktlencsét?

nekem eddig csak egyszer volt (nincs szükségem rá, csak színeset vettem egyszer) és bizony nem volt egyszerű az első pár alkalommal betenni és kivenni. nem azért mert féltettem a szemem hanem az ember ösztönösen pislog és becsukja mikor valami közeledik felé.na meg kell hozzá rutin hogy simán menjen.

2011. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hordasz kontaktlencsét? vagy egyáltalán már volt bent neked??nem úgy van h hip-hopp berakod és kész. aki gyakorlott annak igen, de pl: én, mikor először kellett berakjam, hát majd egy hónapig killódtam vele:( de megérte! Am meg azért van mert ha bele akarsz nyúlni a szemedbe, akk reflexből becsukod a szemed, mert nem akarod, és mivel ki van feszítve a szemhéjjad ezért nem tod. Ezért a kezed húzod el, v a fejed, v stb...
2011. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eleinte én is sokat babráltam vele, reggelre mindig bedagad a szemem, így közvetlen ébredés után nem megy minimum egy óra. Ha pedig délután szórakozok vele, minden oké,de ha hideg a kezem akkor valamiért nem olyan. Előtte mindig forró vízzel átmelegítem, ezt nem tudtam kideríteni,mert elvileg nem igazán érintkezik a szemmel a kép,de hideg kézzel akkor sem olyan . Megszokja az ember rááll a keze és semmi probléma, kitapasztalja mindenki , hogy saját magának hogy kényelmes. Én sem úgy teszem be ahogy anno a doktornő tanította, hanem ahogy nekem jobban kezemre esik.
2013. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Pénteken kaptam egy lencsét (kék.<3) szombaton elkezdtem vele babrálni.. (Bár utálok a szemembe nyúlni :/ Nekem ez nagyon idegen dolog..) Fél-háromnegyed órába telt, mire először beraktam a lencsét! Iszonyatosan könnyeztem tőle, meg minden ilyesmi, aztán 3-4 perc alatt megszoktam, kivenni kb. 3 perc volt, az simán ment.:) Elég nehéz szerintem berakni.. Bár másodszorra már kb. 5 perc alatt betudtam tenni, nem is olyan vészes a dolog..:)
2013. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A legelejen nagyon lagy lencseket kaptam (Soflens), ezeket irto nehez volt betenni mert alig akartak "racuppanni" a szememre.. Kovetkezo honapban PureVision 2-t kaptam, ezt pillanatok alatt be tudtam tenni (kicsit kemenyebb mint a masik) szoval szerintem fajtafuggo is :D
2016. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
65%
Sziasztok, igaz eléggé későn válaszolok😂. Meg vagyok lepve,mindenki írja hogy mennyit szenvedett az első lencséjével. Én 04.07-én kaptam meg a próbalencsémet és 1-1,5 órát ültem az Ofotértbe, mire beraktam mind a kettőt majd az egyiket kivettem majd ismét be😂😂. Az Ofotértben dolgozó nő mondta, hogy ő még ilyet nem látott,elsőre becuppantottam a helyére,de a szemem annyira megtelt könnyekkel,hogy folyamatosan amikor beraktam "kiúszott". Nagyon durva volt,de minden esetre,megérte😁 13/L
2018. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!