Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha úgy érzem, hogy fenn van a...

Ha úgy érzem, hogy fenn van a szemnyomásom, és messze még a cseppentés ideje, akkor van valami mód, amivel lehúzhatom? Pl. Enyhe masszírozás a szem körül, vagy valami?

Figyelt kérdés
Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni? Egész délután fájt a fejem és az egyik szemem is, félek, hogy a nyomás volt emelkedett, de cseppenteni csak reggel és este kell. Ez elég is szokott lenni, ilyen mint ma volt, nagyon ritkán fordul elő. A hideg vagy meleg vízzel történő megmosása ilyenkor jó, vagy még rosszabbat tennék vele? Esetleg a szem körüli maszírozás segít? Vagy valami más tipp?
2011. dec. 22. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Vizezz be egy kendőt és tedd a szemedre pár percig. (Hideg víz legyen!!) Aztán állj fel lazítsd elé a szemed és ne nézz konkrétan sehova. Csak bambulj magad elé. Aztán mint az inga, mozgasd a szemed jobbra-balra. De közben ne összpontosíts! Nekem a harmadik vált be a legjobban, csukd be a szemed és amikor levegőt veszel akkor úgy csináld mintha szemeden szívnád be és fújnád ki. Képzeld azt hogy a szemeden keresztül veszed a levegőt. Egyébként meg ne igyál sok vizet egyszerre, menj el kocogni vagy biciklizni, kerüld a kávét, energiaitalokat és mérd meg a vérnyomásod, mert az is összefüggésben lehet vele. Jobbulást!

(Zöldhályogos vagyok)

2012. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Érdekes a harmadik, ki is próbáltam. Mintha ellazította volna a szemem. Ez hogyan működik úgymond? A szemizmokat lazítja el, vagy valahogyan a vérkeringést serkenti, vagy mi történik ilyenkor?:) Ezeket saját magad tapasztaltad ki, vagy doki mondta, vagy a szemtréning része? Mert az ingázás a szemtréningből ismerős.
2012. ápr. 30. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Leginkább a vérkeringéssel van ilyenkor probléma és azt serkenti de ez csak átmenetei. Hosszútávú megoldást a mozgás jelent csak! Amikor kiderült hogy zöldhályogos vagyok nagyon megijedtem és amíg a mostani dokimat, (akinek a kezébe adnám, ha esetleg műteni kéne a szemem világát) meg nem találtam addig mindenféle módszernek utánanéztem. Miután találkoztam a világ legaranyosabb doktornőjével letisztáztuk hogy ezek közül a megoldások közül mik működhetnek és mik nem. Sok érdekes dolgot mondott még amit szép lassan beiktattam az életembe. A vízzel tényleg vigyázz, soha nem igyál sokat egyszerre, ja és elfelejtetem még említeni hogy sötétben ne nagyon legyél hosszútávon (persze ha alszol az más) mert a pupillád kitágul és nehezebben ürül a csarnokvíz. Leegyszerűsítve: mindig kapcsolj valami kislámpát vagy menj fényes helyre. :)
2012. ápr. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Nem akarok pofátlan lenni, de írnál még jótanácsokat, amikről írtál, hogy sok dolgot mondott a doktornő, és beiktattad az életedbe?

Az a baj, hogy az én dokim nem igazán adott semmi "használati útmutatót" ehhez a betegséghez.:(

Talán csak a sötétet említette, hogy ne legyek sötétben, ne használjak sötét napszemüveget, és a meleg vízről azt mondta, hogy hátrányos a szemnyomásra nézve, viszont ezzel kapcsolatban pedig épp az ellenkezőjét olvastam. Na jó, azért csak első amit a doki mond. De mondani is csak akkor mond valamit, ha bennem felmerül a kérdés, és rákérdezek, de magától semmit.:(

2012. máj. 1. 07:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, még egy kérdés. Megkérdezhetem, hogy kihez jársz? Először is az ország melyik részén, azon belül pedig kihez? Úgy néz ki ugyanis, hogy új orvost kell keresnem, hamarosan megy nyugdíjba a dokim.
2012. máj. 1. 08:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Szegedi vagyok és még 18 éves korom előtt találtam meg ezt a doktornőt és ő gyerekekkel foglalkozik elsősorban, engem vállalt utána is. Vannak felnőtt páciensei is, mivel ő adjunktus, de nem tudom vállalna -e esetleg még mást is. Legközelebb ha arra járok megkérdezem tőle, ha esetleg érdekel.
2012. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de akkor sajnos tárgytalan a doki. Szegedre nem tudnék eljárni. Szolnoki vagyok ugyanis, oda nem egyszerű a közlekedés még vonattal sem. Messze van, és úgy tudom nincs is közvetlen vonat.:(
2012. máj. 1. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!