Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az, hogy ha belenézü...

Miért van az, hogy ha belenézünk a lámpába utána percekig látjuk még az égőt?

Figyelt kérdés

Remélem érthető amit kérdezek :)

A szobámban elég erős égő van most (de kell is) és amikor belenézek (nem szoktam, csak úgy véletlenül) akkor utána percekig látom még az égőt bárhová nézek és fokozatosan sárgás, zöldes, feketés foltot látok. Aztán ez elmúlik.

Mással is van így, ugye? Nincs semmi bajom?


A kérdésem, hogy miért van ez? Miért látjuk utána is ennyire hosszú ideig? Én nagyon sokáig látom utána fél percig biztos, de lehet tovább is.


2009. máj. 19. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel mindenki így van, de nem tudom, mi okozza.
2009. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, legalább tudom, hogy nem velem van a baj.


Ha nem érkezik válasz majd egyszer megkérdezem szemorvostól ha nem felejtem el. Bár gondolom az agynak is köze van hozzá, de nem tudom akkor kihez kell fordulnom.

2009. máj. 19. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Szemmemória féle. Ha egy képet nézel nagyon sokáig, akkor ha gyorsan félrefordulsz, akkor meglátod egy pillanatra. Mivel az égő erősebb, így nagyon rövid idő is elég neki.
2009. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!