Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 8 hónapja szedek nagy mennyisé...

8 hónapja szedek nagy mennyiségben sztreoidot (Medrolt) Kb1 hónapja homályosan látok ha fény éri a szemem. A szemész szerint ez az állapot nem javulhat. Tud esetleg valaki megnyugtató ellenpéldát írni? Vagy segíteni a javításában, szinten tartásában?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 17:33
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nyolc hónapja szeded? Minden tiszteletem én még csak 1 hónapja de majdnem mindig sírva fakadok ha meglátom a tükörképem. Nekem amúgy szemgyulladásra adták, szóval szerintem, ha abbahagyod a szedésé nem lesz semmi baj. Élő példával nem tudok előhozakodni, de a homályos látás az arra terjed ki, hogy olyan mintha egy üveg lenne a szemed előtt vagy csik szimplán dioptria kéne amikor süt a nap? Bár gondlom az elsőnek nagyobb esélye van. Bocsi nem vagyok orvos, de remélem rendbe jössz!
2012. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ennek a gyógyszernek a mellékhatásai közé tartozik a szürke hályog és a szem belnyomás emelkedése. Valamikor rég egy ismerősöm szedte már nem emlékem mire kapta, de ahogy elolvasta a mellékhatásokat inkább ki íratott valami mást.

Nem lehet lecserélni? A szteroidok egyébként se tartoznak az egészséges megoldások közé persze valaminél csak az segít.

2012. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Annak a kedves emberkének aki 1 hónapja szedi a medrolt nagyon nagyon sok kitartást kívánok . Nem lesz könnyű . 25 kg viz jött fel rám .96 mg mal kezdtem most 4 mg nál tartok . És már " szép " vagyok . Maradtak striák és egyéb szövődmények , de el kel fogadni azt ami van és nem szabd feledni . Úgy érzem nagyon sokat számít a pozitív hozzá állás , hinni kell , bízni , remélni, és nemsokára csak mosolyogni fogunk rajta , hogy igen ezt is meg tudtam csinálni . " Ami nem öl meg , az megerősít " Sok sikert :)
2012. jan. 8. 18:09
 4/13 A kérdező kommentje:
ÉS nem sajnos nem lehet lecserélni . Életmentő volt számomra , autoummun beteg vagyok . Tisztába vagyok a mellék hatásokkal , volt időm utána nézni , tudom h hozzá tartozik . Az orvos szerint a szem bogaram nem tud alkalmazkodni a fényhez , és szerinte nem javítható az állapot . Beltérbe és sötétbe tökéletes látásom van kizárólag fény hatására romlik a látásom , de akk sajnos elég drasztikusan . Szeretném tudni . hogy az orvos szakvéleménye ellenére esetleg van- e megoldás ?
2012. jan. 8. 18:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt csak egy orvos tudná megmondani mi itt nem nagyon vagyunk okosak de szerintem ebben az esetben érdemes lenne több szemorvossal is konzultálni hátha valamelyik egy kicsit többet tud róla.
2012. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Köszönöm a kérdezőnek. Kitartok, de nagyon remélem, hogy egy hónap múlva amikor visszamegyek azt mondják, hogy elhagyhatom. Én is autoimmun beteg vagyok, de én immunszupresszánst kaptam rá, most új kezelésként, mert kiderült, hogy nekem a szteroid nem elég.

Neked is kitartást, és jobbulást! :)

2012. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem , hogy mi a betegséged neve és , hogy mennyi gyógyszert szedsz .
2012. jan. 8. 20:09
 8/13 anonim válasza:
Uveitiszem van. Vagyis érhártya gyulladásom de az is valami speckó, mert mélyen és belül van a szememben. És kívülről nem lehet látni, ha baj van akkor sem. 4 óránként kaptam 40 mg-os szteroid injekciót 8 napig. Nekem ez sürgős kúra volt, de ennyi idős korban ennyit lehet egyszerre adni.Aztán 8mg ot kellett szednem tablettában, aztán lecsökentették hatra.
2012. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elképesztő , hogy napjainkban milyen sűrűn fordulnak elő ezek a brutális , és már-már nem is olyan ritkának mondható betegségek . Remélem azért nálunk is és a hozzánk hasonló sorstársainknál is pozitív irányba fog alakulni a történet . Még 1 szer sok sikert , és kitartást . Üdv . :)
2012. jan. 10. 13:42
 10/13 anonim válasza:

Nekem egy szintén (minnt és)sle-s (lupus-s)ismerősöm mondta, hogy amnt elkezd sütni a nap az utcán is hordjak napszemüveget, mert baromira érzékeny lesz a szemem.

Én decemberben kerültem kórházba ezzel a betegséggel, akkor infuzióban folyt a medrol, most már csak 48mg-t szedek 3 hónapig, azután picit csökkentünk és még 1 év.

Az arcom már iszonyú pufók :(, pedig még nem is híztam semmit. El vagyok keseredve, mi lesz még 1 évig?

2012. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!