Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét mellett és...

Lézeres szemműtét mellett és ellen, vélemények?

Figyelt kérdés

Sajnos nagy rossz a látás a páromnak -7 és -8-as a szemüvege. Úgy tudom, hogy az előző szemüvege kompletten 90ezer Forint volt. Az nagyon drága, inkább gyűjtögessünk lézeres szemműtétre?


Sok jót hallottam róla, mennyibe kerül? Ki az aki már volt lézeres szemműtéten? Hol érdemes megcsináltatni?Esetleg külföld?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 9. 08:28
 1/9 komasa ***** válasza:
100%
A lézeres szemműtét ellen szerintem csak az ára szól. Nekem nem volt, de ismerősömnek igen, és abszolút semmi gond nem volt, és nagyon jó lett a látása, sőt tökéletes. Menjetek el egy szemészetre, és kérdezzetek pontosan utána, hogy milyen lehetőségeitek vannak.
2012. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Láttam hirdetést a neten, hogy a lézeres szemműtét 147 000 ft. Ez nem sokkal drágább, mint a 90 000-es szemüveg... Rutinműtét már, nagyon sokat csináltak és minimális a hibalehetőség. Ajánlani tudom csak.
2012. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

nekem 6éve műtötték a szememet, -5 és -6 os voltak a szemeim, nagyon megérte, szerintem spóroljatok a műtétre, de van sok hely ahol már részletekben is kifizetheted. nekem prk-m volt, fájdalmasabb, de a másikról sok rosszat hallottam.

nekem azóta egész más lett a világ, szemüveg nélkül,csak ajánlani tudom mindenkinek :)

2012. jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én az Optic-Mednél voltam a Bécsi úton. Lassan három éve már, de azóta teljesen jó a látásom. Legjobban akkor jártok, ha van a munkahelyeteken cafeteria és tudtok az egészségpénztárba pénzt kérni, de ha nem, akkor is megéri gyűjteni rá. Alapos vizsgálat van műtét előtt, csak akkor csinálják meg, ha garantálni tudják a sikert. S ha ennek ellenére visszaromlik a szem (egy vagy két éven belül, már nem emlékszem), akkor visszafizetik a műtét árát, azaz semmiképpen sem bukhattok rajta.
2012. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok és megtaláltam a céget, ahol van részletfizetés.


[link]

2012. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen elmegyünk a vizsgálatokra! Köszönöm a linket is:-)
2012. jan. 9. 16:50
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Én egy dolog miatt aggódok, és még nem csináltattam meg: hogy még nem öregedett meg egy olyan generáció, akinek megcsinálták. Mi van, ha 15-20 év múlva visszaüt a dolog, és nagy baj lesz? Lehet túlóvatoskodom, de vizuális szakmában dolgozom, így kétszeresen féltem a szemeim.
2012. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk egy vizsgálaton.Fiatal,újonc csajszi volt. Bemérték a párom szemét meg mindenféle látásvizsgálatot csináltak. Kérdeztük tőle mennyire ajánlatos a lézeres szemműtét. Azt mondta, hogy ugyan nem mindenkinek végzik el, de akinek lehetősége van rá az rosszat nem tesz a szemével! Elrontani nem tudják.

15-20év múlva meg már lehet olyan fejlett lesz az orvostan, hogy még a vakoknak is adnak látást.

Szerintem ne félj tőle ennyire, persze ki nem félti a szeme világát.

2012. jan. 11. 10:52
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Hát, szkeptikus vagyok ezekkel a "15-20 év múlva olyan fejlett lesz" kezdetű mondatokkal. 15-20 éve annyi mindenre mondtuk-mondták ezt, amiről a mai napig nem tudunk semmit jóformán.


Ezzel nem lebeszélni akarok senkit, amúgy a következő vizsgálaton én is épp rá akarok kérdezni megint, mert régen az optikusom azt javasolta, várjak még vele, mert nagyon friss a módszer. Kíváncsi vagyok, mit mond most, ha ő azt mondja, biztonságos, akkor neki elhiszem. (Semmilyen érdeke nem fűződik sem ahhoz, hogy megcsináltassam, sem ahhoz, hogy nem, mert ismerős, és nem pénzért vizsgál.)

2012. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!