Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Bal szemmel problémák?

Tardief kérdése:

Bal szemmel problémák?

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok.

Szememre nagyon szükségem lenne mivel komolyan érdekelne az élet mint pilóta.Ám a bal szemem nagyon rossz nem is emlékszem volt-e valaha jó.Látásom nem homályos de egyszerűen rosszul látok mintha apró fekete pontok szaladgálnának előttem, bár ez sem a tökéletes leírás.

rajtam kívül senki nem tud a problémámról, se szülők se doki... a vizsgálatokat sajnos midig elcsaltam :S és most meg nem merem senki szemébe mondani hogy rosszul látok és nem új keletű a probléma...

a jobb szememen úgy 3 hónapja történt egy incidens amit megpróbálok leírni :D

nagy nyugalom közepette egyszer csak azt vettem észre hogy nem látok oda ahova nézek ( olyan mint mikor valami fényesbe nézünk és utána nem látunk közvetlen oda hova nézünk) de ez folyamatos volt és egyre rosszabb a periférikus látásom egyszerűen megszűnt szerencsére ez helyreállt úgy fél óra alatt de azóta mintha sötétben jobban zavarnának a fények.

Valami tanácsotok lenne hogy mégis mitévő legyek? mert félek szüleim elé is odaállni ezzel:S


2012. jan. 9. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz, vagy kérj időpontot a szemészeten. Nem értem, a szüleid előtt miért szégyyelled ezt.Vagy bárki előtt. A szem nagyon érzékeny, ne kockáztass!-

Vigyázz rá, mint a szemed világára!

2012. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp menj orvoshoz, főleg, ha ilyen terveid vannak! Ez nem játék ám. :( (Mármint a szemprobléma...)
2012. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a másik bajom az hogy most nyár elején szeretném elkezdeni a jogsi megszerzés hosszú útját, és ha azt mondják hogy ez így nem fgo menni én kiugrok az ablakon:S
2012. jan. 9. 21:26
 4/7 A kérdező kommentje:
ez a szemproblémám ami a bal szememen van már nagyon rég óta ( nem tudom mióta) lehet egy ütés következményem amit nagyon fiatalon szendvedtem el?
2012. jan. 9. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát basszus, akkor menj el egyedül a szemészetre, és vizsgálják meg. A szüleid nem lesznek ott, nem fogják tudni. Ezeket a fekete pöttyöket említsd meg az orvosnak a bal szemedben. Ilyen hasonlóról már hallottam, csak valaki azt mondta neki olyan, mintha kis apró kukacok úszkálnának a szem előtt és amikor pislog, vagy fénybe néz, akkor látszik, de neki azzal nem tudtak mit csinálni, azt mondták az idegeskedéstől van, stressztől. Habár manapság már mindent arra fogak.


A jobb szemedre meg mondd, hogy fényre érzékeny, vagy próbáld körülírni az orvosnak is hogy mi a helyzet.


Én nem tudom mi a baj vele, de lehet hogy csak egy szemüveg kell neked. A jogsi miatt úgyis el kell menned a szemészetre, anélkül meg sem kapod a jogsit.


Ha nem látsz az utcán normálisan szemüveg nélkül, akkor ne vezess autót, mert közveszélyes leszel. Barátom is ellenkezett, de őt én elrángattam a szemészetre.


Én elmentem kértem neki időpontot, csak én nem az orvoshoz mentem, hanem az utcán egy szemüvegboltba (optikushoz), kérdeztem, hogy szem vizsgálatot csinálnak e.


De mondjuk ott pénzbe kerül, legalább 3-4 ezer Ft a vizsgálat ha nem csináltatsz szemüveget.


Ha viszont csináltatsz szemüveget is, és valószínű kelleni is fog ha már te homályosan látsz, lehet hogy egy -1 es szemüveg kelleni fog. Akkor meg a szemüveg árában benne van a vizsgálat. Szemüveget nekünk olyan 20ezer Ft körül csinálták meg, de hát attól függ milyen drága helyre mész és hogy milyen drága keretet választasz hozzá.



Na most ha legalább a vizsgálatot ingyen akarod megúszni, vagy az egészet olcsóbban, akkor meg menj el a háziorvoshoz és onnan a szemészetre. Nem tudom hogy a szemészetre kell e külön beutaló. Hát talán, de azt meg tudsz kérni a háziorvostól.

2012. jan. 10. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Amit a bal szemedröl irtal az ismerösen hangzik. Mindig latod vagy csak fenyben/fenyes dolgok fele nezel? Olyanok mintha kicsi atlatszo dolgok uszkalnanak a szemed elött? NEkem ilyen van, elmentem orvoshoz, aki azt mondta h az attol van h annyira egeszseges a szemed h valahogy tkp a szemgolyod zselejet latod uszkalni, majd ha mar nem lesz olyan fiatal es egeszseges, akkor elmulik. Szal idegesitö de nem veszelyes. A jobbszemed: leeshetett a vernyomasod/vercukrod hirtelen? MEgtörtenhet ugyis ha csak ucsörögsz. Amugy a periferikus latas megszuneset stb ugytudom a szaruhartya leszakadasa/serulese is okozhatja. De mivel nemvagyok orvos, es gyanitom eleg keves szemesz tölti szabadidejet ezen az oldalon, azt javaslom hogy mindenkepp fordulj orvoshoz! Jobb most szemuveget szerezni, mint megvakulni...
2012. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

azóta voltam dokinál

tompánlátás lett a diagnózis...

pilóta se leszek már, mert ezzel nem lehet mit kezdeni még szemüveggel sem.

2012. jan. 29. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!