Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -9-es dioptriájú szem mennyire...

-9-es dioptriájú szem mennyire javítható lézeres szemműtétttel? És évek múlva megint el fog kezdeni romlani?

Figyelt kérdés
Ha tudom, hogy 10 év múlva visszaromlik -5 vagy -6 dioptriára, biztos hogy nem csináltatom meg. De ha csak -2 lesz, akkor tudok szemüveg nélkül is lenni és akkor lehet, hogy megcsináltatnám. Kicsit félek a műtéttől, a mellékhatásoktól... :( de ezt elrontani nem lehet, ugye? Ennél rosszabb nem lehet a szemem?
2012. febr. 2. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Mindent el lehet rontani, de kb 0% rá az esély.

Egyes helyeken még garanciát is adnak (ami sajnos csak abban merül ki, hogyha a kezelés nem kielégítő eredményt hoz, a második ingyenes).


Én megcsináltatnám a helyedben, főleg ha mindkét szemem olyan rossz. A lézeres szemműtétnek egy nagy hátrányáról hallottam, de nem találtam rá racionális magyarázatot:

A sötétben való látás leromlik kicsit.


Egyébként nem valószínű, hogy évek múlva leromoljon. Ha leromlik a hatás, akkor az 1-2 hónap alatt történik, de az is csak azért, mert a szem "regenerálja" magát az előző, amúgy hibás állapotra.

2012. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvosom ha fiatal korban (18 körül) lézerezik meg akkor idősebb korban jelentős romlás várható,viszont ha nem lesz meglézerezve akkor idősebb korban javulás lesz!
2012. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!