Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 3-as dioptriájú szemüveglencsé...

3-as dioptriájú szemüveglencsénél lehet hogy 4 mm legyen az extra vékonyított szemüveglencse ha nem túl széles maga a keret amibe belerakják, ez normális így?

Figyelt kérdés

3-as dioptriàjú szemüvegre van szüksègem ès az ofotèrt üzletèben kèszítettem el egy elèg szolid keretbe ugyanis elèg kicsi a fejem ebből következik hogy nem a vàlasztàsom hibàja a lencse vastagsàga.20.000 ft-t fizettem csak azèrt hogy extràn el legyen vèkonyítva ès az eredmèny 3-4 mm lett a szemüveglencse szèlèn.Szerintem ez sok a leírt adatokhoz kèpest.

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.



2012. febr. 14. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

mennyi?????? A barátnőmnek ötös szemüvege van, de pont annyira vékony a lencséje, mint az én 2-es lencsém.

Kolléganőmnek 9-es!! a szeme, de neki sem mondanám meg, hogy ennyire rossz, nem látszik a szemüvegén. Szerintem valamit elcsesztek.

2012. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az mi hogy 3-as dioptria? + vagy - a lencse? a távollátó üveg a szélén vékony a rövidlátó meg ott vastagabb!Nem lehet a végtelenségig elvékonyítani, akkor hogy tartanák be a dioptriát?A keret vékonyságához meg nem lehet mérni a lencsevastagságot!
2012. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott valami sántít...vagy sok a cilinder, vagy nem vékonyítottat adtak az vákonyított áráért...
2012. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tàvolra làtó bocsi azt elfelejtettem irni.Közelre szerencsère jól làtok.Meg azt is elfelejtettem irni hogy van rajta egy kis cilinder, 0,25-0,5 kb.
2012. febr. 14. 11:40
 5/6 A kérdező kommentje:
A keret vastagsàga tudom hogy nem befolyàsolja, de az viszont igen, hogy az adot lencsèből milyen nagy formàt kell levàgni a kerethez kèpest.Szóval hogy milyen a általam vàlasztott keret ès abba mekora lencse kell.Ezt az optikàba mondtàk.
2012. febr. 14. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szóval hogy milyen a általam vàlasztott keret ès abba mekora lencse kell.Ezt az optikàba mondtàk"

A hídméret (=lencsék távolsága) is számít, hogy a lencse legvékonyabb része, amit a pupillád alá tesznek, mennyire aszimmetrikusan helyezkedik el.


A 4mm mindenesetre erős túlzásnak tűnik. Nekem is -3-as a lencsém, és 2,5mm a szélén. Vékonyított üveglencse, 1,6-os. (Az 1.6 a törésmutatót jelenti, a sima üveg 1.5. A vékonyításnak vannak fokozatai, minél nagyobb a törésmutató, annál vékonyabb a lencse, üvegnél egészen 1.9-ig gyártanak lencséket. De nagyon nem érdemes vékonyítani, mert nő az ár, nő a reflexió (csillogás) és a színhiba (kromatikus aberráció)


Szóval a 4mm-t csak úgy tudom elképzelni, hogy fiú vagy (így a kis fej abszolút skálán nem is olyan kicsi), és az Ofotért-szóhasználat a "vékonyított"-at relatíven érti: az 1.47-es alap műanyag lencséhez képest már az 1.57-es műanyaglencse is vékonyított -de az alap üveglencséhez képest már nem igazán - mert a műanyag magasabb alapvastagságról indul:

[link]


De az is lehet, hogy simán becsaptak.

2013. ápr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!