Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miből áll a szemfenék vizsgála...

Miből áll a szemfenék vizsgálat? Hogyan néz ki az eljárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mi egyáltalán a szemfenék, és hogyan lehet vizsgálni? Mennyire fáj vagy kellemetlen? Mi történik ilyenkor a beteggel? Akinek vizsgálják a szemfenekét, annak miért és mennyi ideig van leragasztva a szeme? Mi derülhet ki a vizsgálatból?


Válaszaitokat előre is köszönöm! Trollok kíméljenek.



2012. febr. 19. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szemfenék vizsgálat : Szemfenéknek a szemgolyó hátsó részének belső falát nevezik. Ez az a rész, ahova a pupillán át bejutó fénysugarak érkeznek. Az ideghártya (retina) és a benne futó erek területét jelenti, melyek az alattuk elhelyezkedő érhártya miatt vörös színben jelennek meg. Kiemelten fontos része a látóidegfő (papilla), ahol a retina idegsejtjeinek rostjai összeszedődve a látóideggé egyesülnek, továbbá az éleslátásért felelős központi terület : a sárgafolt (makula). A szemfenék vizsgálatára alkalmas valamennyi optikai módszer, amellyel a szem belseje láthatóvá tehető és vizsgálható : így pl. a szemtükrözés és a réslámpás vizsgálat.

[link]


Az egész gyakorlatilag annyi, hogy egy erős fénnyel belevilágítanak a szemedbe. Nem fáj, max kellemetlen. Néhány másodperc az egész, míg az orvos megnézi, van-e valami elváltozás a szemfenéken.

2012. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ja, és nem kell leragasztani, ez egy tök rendszeres, átlagos rutinvizsgálat.
2012. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kiegészíteném még, hogy cseppentenek a szembe olyan anyagot, amitől nem szűkül be a pupilla fény hatására. Így világít bele a szakorvos és megnézi van-e elváltozás. Utána maradj egy fél órát a váróban, mert sírni fogsz az utcán a fénytől. Én ezt szoptam be...augusztusban volt a vizsgálat és csukott szemmel kellett ülnöm egy parkban, addig amíg kiment valamennyire a szemcsepp hatása és láttam hazamenni. Na ezt nekem nem mondták a szemészeten ezért szólok, hogy készülj fel, hogy szarul fogsz látni utána 1-2 órát, de fél óra után javulni kezd a helyzet.
2012. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Igen, elfelejtettem a pupillatágítást. Kicsit én is rosszul láttam utána, de nem volt nagyon zavaró. Igaz, éppen borús idő volt :)
2012. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


Még annyit szeretnék tudni, hogy akkor nem dugnak be semmit a szemgolyó és a koponya közti résbe? Csak mert nekem a tükrözés szó valami endoszkópiára enged következtetni.

2012. febr. 19. 13:12
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem, semmi ilyesmi, nem kell félned! :)
2012. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A szemtükrözésnél arra a szemtükörre gondolnak, amibe az orvos néz bele. Mint ezen a képen:

[link]

2012. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Áhh köszönöm!


Mentek a pontok természetesen.

2012. febr. 19. 13:52
 9/15 anonim ***** válasza:
VIGYÉL NAPSZEMÜVEGET! a pupilla tágítós szemcsepp miatt,és úgy haza tudsz menni utána!
2012. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
A napszemüveg valóban hasznos, mert pupilla tágítás után fényérzékeny lesz néhány órára a szem. Ugyanígy a látás is homályossá válik, ami a vezetést akadályozhatja. A vizsgálat néhány percig tart, nem fájdalmas.
2014. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!