Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől látok homályosan a...

Berserk3r kérdése:

Mitől látok homályosan a kontaktlencsében?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam szemvizsgálaton és -1; -2-es szemüveget írt fel az orvos. Viszont én nem akartam szemüveget venni és gondoltam rendelek netről kontaktlencsét. Kb. 1 hete hordom és még mindig nem tudom azt mondani hogy 100%-osan látnék benne. Volt aki azt mondta, hogy lencsének más dioptriát szoktak írni mint szemüvegnek (de olyat is olvastam hogy ez meg csak 4es dioptria felett van). Ez lenne a baj? Előtte nem hordtam sem szemüveget sem lencsét. Havi lencséről lenne szó.

2012. febr. 26. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
nem mindegy milyen lencse lehet gagyi azért!!
2012. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan az a gond amit írtál is,hogy a kontaktlencsének más a dioptriája általában.Nekem is kb.1 dioptria eltérés van a lencsém és a szemüvegem között,éjszakára használom a szemüveget,ha kelnem kell a kisfiamhoz.Amúgy mindig a netről rendelem,az én lencsém pontosan 7000 ft-tal olcsóbb így mint az optikában,akik szintén a netről rendelik.Olyan webáruházat kell választani akik ezzel foglalkoznak,esetleg referenciáik is vannak.
2012. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok szemüveg és kontaklencseboltban eleve megnézik a szemed és megfelelőt adnak. Ott beteheted stb.

Egyébként érdemes az első kontaklencsét boltban venni és ott berakni. Ha gikszer van, azonnal tudnak segíteni.

2012. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok,eszembe jutott hogy az nem úgy működik hogy tudod a dioptriát és válogatsz a rengeteg lencse közül,és amelyik megtetszik megrendeled,és jó is lesz rögtön.Kifejezetten erre irányulóan vizsgáljon meg szemész,vagy az optikában lévő szakember,és általában próbalencsét is adnak,görbületet néznek,kipróbálod melyik kényelmes stb.Először kicsit nagyobb befektetés,mert ugye az elsőt ott kell megrendelned,de ha beválik utána már tudod a netről pótolni.
2012. febr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy diptria minőség is lehet

gondolom tudtad milyen dioptri és görbület kell

az egyik legjobb ciba cision night and day

2012. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A lencse márkája Air Optix. Amúgy teljesen kényelmes, észre sem veszem ha bent van. A látás is olyan, hogy néha teljesen jól látok benne, viszont sokszor meg homályosan. De ahogy telik az idő kezd egyre jobb lenni. Csak attól félek nehogy az legyen, hogy azért javul a látásom, mert hozzá romlik a szemem a lencséhez. De ha meg dioptriát kéne levenni, az általában minusz fél vagy 1 dioptria. Na most a -1-et levenni nullára kicsit furán jönne ki.
2012. febr. 27. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:

már ne is haragudj, de elég ostoba vagy... ha ennyit nem tudsz a kontaktlencséről, hogy mások az adai, mint egy szemüvegnek, akkor inkább ne hord.. nem gondolod, hogy előtte utána kellett volna nézned? ráadásul egy kontaktlencse azért nem olyan olcsó szerintem - főleg a mai világban...- hogy megveszed, max ha nem jó kidobod, és veszel másikat. nah de ennyi elég lesz az offból.

kérdésedre válaszolván: előttem már írták, a helyes az lett volna, ha elmész egy kontaktológushoz,aki beméri a szemed, ad lencsét (ami a legtöbb helyen próbalencse, szóval még fizetni sem kell érte!) és teszteled hogy jó-e... ha igen, utána már rendelheted netről, mert valóban olcsóbb. ha meg nem jó, akkor próbálkoztok másik lencsével, ami szintén próba...

azt sem bírom felfogni, hogy ha nem látsz a lencsével, MINEK RAKOD BE A SZEMEDBE??? ezt nem bírom felfogni, ne haragudj...

a lényeg, menj el kontaktológushoz.

2012. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!