Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsés leszek. Mit...

Kontaktlencsés leszek. Mit kell feltétlen tudom?

Figyelt kérdés
Lenne is egy kérdésem ezzel kapcsolatban, ami lehet, hogy nagyon hülyén fog hangozni: Ha sírok, miközben bent van a lencse, akkor lehet valami baja/bajom?

2012. ápr. 10. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont ugyanezt kérdeztem én is amikor lencsét kaptam.

Semmi baja, bajod nem lesz, nyugodtan sírhatsz (bár inkább örömödben ha lehet...).

Tiszta kéz, szöszmentes törölközés, naponta tiszta folyadék, és időben csere, kb. ennyi.

Ezenkívül ha klímás helyre mész legyen nálad szemüveg, mert a klíma kiszáríthatja egy idő után a szemedet.

(u.e. ha szeles helyen vagy, az apró porszemek a lencse alá kerülhetnek és az kellemetlen ha nem jön ki, mondjuk én pici műkönnyet szoktam magamnál tartani ilyen esetekre, DM-ben van nagyon jó).

Remélem, tudtam segíteni.

2012. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen! Sokat segítettél! Köszönöm szépen! :))
2012. ápr. 10. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A lencse ápolásáról mindent el fognak mondani.


Nem szabad szoláriumozni kontaktlencsében, nem szabad strandra, fürdőbe menni. A por alámehet de nekem szerencsére még nem ment alá. Láz, nátha esetén nem szabad használni mert begyulladhat a szemed. Heti egy napot ajánlatos pihentetni a szemed. Én vasárnap szemüvegben vagyok, akkor úgyse megyek sehova. Szemüvegedet ne dobd el mert ahogy a fent leírtakból látszik, vannak esetek amikor szemüveget kell hordani.

Azt mondják hogy a cigaretta füst csípheti a szemed de én nem vettem észre mert én nem cigizek és a szórakozóhelyeken se cigizik senki az idei évtől.


Azt is mondják hogy a klíma kiszáríthatja, de erről nincs tapasztalatom mert 1 hónapja van kontaktlencsém, azóta nem volt olyan meleg hogy bárhol is ment volna a klíma.

Azt észrevettem hogy ha elbambulok akkor egy kicsit töri a szemem utána úgyhogy kell pislogni és nem szabad folyamatosan a monitort bámulni.


Egy nagy előny: Hagymadarabolás közben nem csípi a szemedet :) Ezt olvastam a neten de nemrég én is tapasztaltam.

2012. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Húúú..de jó..:D Köszön szépen!! :)))
2012. ápr. 13. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!