Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 8 órás kontaktlencse 10 óráig?

8 órás kontaktlencse 10 óráig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. 2 éve van kontaktlencsém, de eddig napilencsét hordtam. Pár hónapja viszont már havi lencsém van, mert praktikusabbnak találtam, meg már amúgy is minden napra kell. Az optikában azt mondták, hogy 8 órán át hordható egy nap. Nekem ez sajnos nem kivitelezhető, így minden nap 10 óráig van bent minimum, de a 12 órát sose éri el azért...


Ja, meg ha kivétel után a folyadékba teszem, de az előírt 4 óra helyett mondjuk csak 3 órát hagyom bent mire visszateszem az okozhat gondokat?



2012. ápr. 19. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre azt mondják, hogy egyénfüggő. Menj el félévente kivizsgálásra, hogy minden rendben e. Ha két éve van lencséd, akkor tudod hogyan kell megtisztítani, nem csak beledobjuk a folyadékba. Kézmosás, utána tenyérbe, majd rácsöpögtetünk folyadékot és mutató újjal körkörösen tisztítjuk, ezután tokjában, folyadékban tároljuk, nem lehet baj.
2012. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 3 éve kezdtem lencsét használni. Az első vizsgálaton azt mondta az orvos, hogy a szemem alkalmas rá, de határeset mert hajlamos lehet eresedésre, ezért magas légáteresztésűt ajánlott, és mondta, hogy napi 8-10 óránál ne hordjam többet, és fél évente menjek vissza kivizsgálásra.

Na hát pár hét után abszolút megszoktam, és 1-2 hónap után már jó párszor volt, hogy többet is bent volt, de sose éreztem, hogy kellemetlen lenne. A 3 év alatt meg rengetegszer volt, hogy majdnem 15-16 órákat is bent volt. A tisztítást is elmagyarázták, de azt is pár hét után fárasztónak tartottam, minden alkalommal még külön tenyérbe ki stb.. szóval mindig csak kivettem és be a tokba, aztán meg ki a tokból és szembe. A fél éves vizsgálatra pedig azóta se mentem vissza.

2 hónapja műttettem meg a szemem, szóval már szerencsére nincs szükségem lencsére. Igaz, hogy amiatt is kezeltem ezt így mert már mikor elkezdtem a lencsét már akkor tudtam, hogy rövidesen megműttetem, ha hosszabb távra tervezem, valószinűleg én is másképp állok hozzá. Nem azt mondom, hogy az én példám a követendő, sőt.. de szerintem az, hogy kicsit többet hordod a lencsét mint elvileg szabadna, az azért nem fog nagy gondot okozni.

2012. ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!


Igazából egyszer se gyulladt még be a szemem a kontaktlencsétől, ha meg száraz volt akkor sima vízzel leöblítettem (ha nem volt más kéznél) de akkor se történt semmi gond, meg nem sokkal utána már váltottam is. Engem csak az bosszant, hogy nem hagy békén se a barátnőm se az anyám, hogy 8 óránál többet van bent. De majd az optikust is megkérdezem, lehet csak amiatt mondta nekem, mert nem tudott róla, hogy már volt lencsém.

2012. ápr. 28. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!