Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Néhány nap után a k. lencsén...

Néhány nap után a k. lencsén elkezd lerakódni valami fehér réteg, amit nem old le a folyadék, hiába dörzsölöm a lencsét fél percig reggel-este és teszem mindig tiszta folyadékba?

Figyelt kérdés
Már kipróbáltam nagyon sokféle tisztítót, de mindegyiknél ez történik. Mitől lehet és mit tehetnék ellene?
2012. ápr. 27. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a lágy kontaktlencséket időnként fehérjeoldózni kell?

Fehérjeoldó tablettát veszel, vízben feloldod, és áztatod benne a lencséket pár órán keresztül.

2012. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 LidoKain ***** válasza:
Érdekes, h olyan optikusnál voltam, ahol rendes szemorvos vizsgál és ezt valahogy elfelejtette nekem eddig mondani! Ráadásul sok ismerősöm használ lencsét, de sztem ők se tudnak róla, mert kérdezgettem őket ilyenekkel kapcsolatban! :S
2012. ápr. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A modern tárolófolyadékokra az van ráírva, hogy fehérjeoldót is tartalmaznak. De ez nem elég, legalábbis nem mindenkinél. Én a SOTE szemklinikán csináltatom a lencsémet, és ott rákérdeztem: igenis kell fehérjeoldózni külön is.

Egyébként a Rossmann üzletekben olcsóbban kapsz tablettát, mint az optikákban.

2012. ápr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még sosem hallottam róla, pedig nem ma kezdtem hordani és még egyik szemorvos sem mondta. Most legalább megnyugodtam,h nem nekem van valami különleges szembajom :)
2012. ápr. 29. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:

A lencsehordás lehetősége főleg attól függ, hogy a páciens könnye milyen minőségű és mennyiségű. Mivel a kontaktlencsék szabadon kell, hogy „ússzanak” a szemen, a könny mennyisége elegendő kell, hogy legyen ennek biztosítására. Másrészt a könnyek összetétele hatással van a lencsén megjelenő lerakódásra. Ennek mennyisége és kora határozza meg a lencsék átláthatóságát, a kényelemérzetet és a lencseviselés tűrését. Emiatt minden, ami befolyásolja a könnyfilmet, döntő hatással van a kontaktlencse viselésére. A száraz szem problémájával küzdő betegek ezért naponta csak néhány óráig vagy egyáltalán nem viselhetnek lencsét.


Forrás:

[link]

2012. ápr. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!