Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi van, ha a kontaktlencsét...

Mi van, ha a kontaktlencsét nem veszem ki egy hétig?

Figyelt kérdés
Három hete van bifokális kontaktlencsém, ún. havi lencse, de "nappali használatra" szolgál. Borzasztóan utálom kivenni és berakni, már többször aludtam benne. Ébredéskor egy kicsit homályosan látok, de gyorsan helyreáll. Mi lenne, ha egy hétig egyfolytában bennhagynám? Milyen veszéllyel járhat?

2012. máj. 11. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fertőzés, gyulladás, maradandó szemkárosodás, látásromlás, látáscsökkenés.

Ha utálod kifenni-betenni, használj szemüveget.

Hadd kérdezzek valamit. Te hetente csak egyszer öltözöl át? Éjjel nappal ugyanabban a ruhában, alsóneműben vagy? Ha nem, miért nem?

Ha képes vagy tiszta ruhát venni, a tiszta kontaktlencsét miért sajnálod magadtól?

2012. máj. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nehagyd ben.. énis pont ezt csináltam már lassan egy hónapja benn volt, és pont most hétvégén elpattant egy ér a balolaldi szemembe, most nagyon ronda az egész, mert tiszta vér az egész. elmentem orvoshoz ahol mondták hogy azért van mert nem vettem ki a kontaklencsét és ezmiatt oxigén hiány lépett fel. szóval jól meg szívtam. ugyhogy inkább ne hagydbenn:\
2012. máj. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Első: alapvetően nagyon is kényes vagyok a tisztaságra, de a lencse kivételével/berakásával járó macerát nem bírom megszokni. A szemembe mitől koszolódna el?


Második: használok Visine szemgélt, a patikus azt mondta, segít a kiszáradás ellen, de oxigénhiányos-állapotról még senki nem beszélt. De köszönöm, megfogadom a tanácsod, és két-három naponta kiveszem!

2012. máj. 11. 23:37
 4/9 anonim ***** válasza:
14 éve havonta cserélhetö lencsét használaok,ha nem veszem ki teljesen begyullad a szemem reggelre. 2-szer fordult elö hogy nem vettem ki véletlenül,elaludtam,és nagyon fájt a szemem másnap.Mitöl koszolódna a szemedben? Na ne hülyéskedj már1 A szemedben is van kosz ami belekerül a levegöböl,(ebböl van a csipa1 ),azonkívül a szemfehérje rátapad minnel többet van benn annál több vastagabb rétegben,ezért kell kivenni és folyadékba rakni hogy leoldja róla,és másnapra tiszta legyen ujra! Ha figyelmesen elolvasod a lencsefolyadékra mi van írva,meglátod mire szolgál. Ha benntartod a lencsédet a szemedben amit nem szabadna, majd ne csodálkozz ha egy nap nem ugy kelsz fel hogy homályosan látsz,hanem ugy hogy nem látsz majd semmit,mert megvakulsz! Ez a veszélye!
2012. máj. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha pár napig benn marad attól még nem lesz bajod, a környezetemben rengetegen hordják non-stop a lencsét és senkinek nem volt még baja tőle. Ha bírja a szemed akkor nyugodtan. De azért pár naponta nem árt kivenni, már csak azért hogy "levegőzzön" a szemed, lehet hogy téged nem zavar, de a szemeidnek igen hogy mindig van ott valami. Mondjuk mikor elkezdtem lencsét hordani általában én is benn hagytam csak hetente vettem ki kb, de túl sokáig nem bírtam mert zavart, szúrt, éreztem a lencsét. Bár mindig nyűgös voltam mindenre ami a szememet érinti, szóval én nem csodálom. Mostmár nem tudom benn hagyni mert szúrni kezd.
2012. máj. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Bocsánat, hogy közbekérdezek, de a Visine szemgélt szabad kontaktlencsével használni? Azt 100%-ra tudom, hogy a sima Visine szemcseppet nem szabad, mert a lencse anyagát tönkreteszi, de ezt a szemgélt nem ismerem.
2012. máj. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Buszos kirándulás alkalmával, aludtam egy nagyon kicsit, nekem már attól kötőhártya gyulladásom lett:s
2012. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
05-11,23:53 vagyok újra,most lehet hogy én vagyok a hülye,de én biztosra mondom hogy a havonta kidobandó lencsét TILOS bennhagyni aludni,ebben biztos vagyok,mert megvakulhatok,legalábbis az enyémet,(Frequency 55).Nem tudom a tied milyen márka,amint írod nappali,és havi tehát ugyanolyan lehet mint az enyém. Szerintem kérdezd meg az orvost,inkább mint bajod legyen,ha elveszíted a szemed világát azt bizony senki nem adja vissza neked,ugyhogy nem nagyon érdemes találgatni!
2012. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Néhány reflexió, fordított sorrendben:

8-asnak: nem minden lencsét tilos bent hagyni, a PureVision-t lehet, de azért erősen ajánlják, hogy ne sűrűn.

7-esnek: Őszinte részvétem...

6-osnak: A Visine szemgél kompatibilis minden lencsével. Azóta kipróbáltam a Refresh két szemcseppjét is, a Tearst, és a Refresh Contacts-ot, ezek is jók.


Összefoglalva: bent lehet hagyni két napokra, esetleg háromra, használni kell ilyen löttyöket, hogy ne legyen diszkomfort érzés. Annyit sikerült még megtudni, hogy a fehérjelerakódás árt a lencsének, ezért kell a tároló-tisztító folyadékban időnként pihentetni. Erősen gondolkodom a váltott lencsék használatán, tehát két párat fogok használni egyszerre. De jelenleg csak egy pár van. :/

2012. máj. 15. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!