Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse: Mi a különbség...

Kontaktlencse: Mi a különbség a lágy lencse és a kemény lencse között?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nggyon sok a különbség!!!nekem lágy van ezt havonta kell cserélni a keményet ez van anyumnak azt évente és az manapság elég ritka azt sokkal nehezebb megszokni könnyebben kijön a szemből és elég furán kell berakni a lágy ráilleszkedika szemre elég nehezen lehet kiverni a szemből én néhányszor még úsztam is vele...remélem kielégítő választ adtam...:D
2009. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, köszi a választ! még arra lennék kíváncsi, h melyik a jobb? melyik lehet több időt a szemben, mármint hogy egy nap hány órát (ha egyáltalán van különbség ebben)? jaa és írtad h lágy lencsében úsztál, és kemény lencsében lehet úszni?
2009. jún. 27. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lágy lencsém van a testvéremnek kemény, a magas dioptria és egyéb problémái miatt. A kemény lencséje sokszor kiesik. A lágy lencse jobban illeszkedik a szemre. Mindketten úsztunk már a lencséinkben a lényeg az, hogy be kell csukni a szemed mikor víz alá mész különben kimossa a víz a szemedből, vagy úszószemüveget kell használni.
2009. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tényleg sok különbség van: a lágy lencse előnye, hogy jobban illeszkedik, különböző víztartalmú, és vastagságú lencsék vannak, az élettartam szerint is nagyobb a választék, akár egész napon át viselhető a stabilabb felfekvés miatt, sokkal kényelmesebb viselni, mint a kemény lencsét, viszont sokkal sérülékenyebb is, és a lágy kontaktlencse egyik jellemzője még, hogy a gombákkal, mikroorganizmusokkal szemben nem túl ellenálló, ha nem megfelelően ápolják. A kemény lencse: nem oxigénáteresztő, pislogáskor kerül oxigén a lencse alá, optikailag viszont a legtökéletesebb. Előnye, hogy mivel nincs víztartalma, nem telepednek meg felszínén a baktériumok. A lágy lencséhez képest kényelmetlenebb a viselése, és csak meghatározott ideig használható.
2009. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2009. aug. 18. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!