Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ugye nem kell aggódnom ha már...

Ugye nem kell aggódnom ha már 13 elmúltam de még nem jött meg?

Figyelt kérdés
az egész olytályba megvan mindenkinek és már szinte csak nekem nincs.aggódjak?
2012. jún. 16. 19:15
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nem
2012. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Másodlagos nemi jellegeid vannak? Pl. elkezdett nőni a melled v szőrösödsz? Mert az jó jel, akkor pár éven belül meg is fog jönni.
2012. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
NEM,18ig ráérsz,éld a felhőtlen nyárt és a görcstelen strandolást a csajokkal amíg lehet mert neked is biztos megjön nem sokára,ne aggódj :)
2012. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igen vannak már előjelek arra hogy megfog jönni:) de ez nem most kezdődött szóval akkor valószínű hogy pár hónapon belül megjön. köszönöm szépen :)
2012. jún. 16. 19:19
 5/15 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen kezdtem menstruálni, aztán olyan nő lettem, hogy ihaj:)
2012. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért a 18 év már nagyon késői.

"A szakemberek azt javasolják a serdülő lányoknak, hogy vezessenek naplót vagy táblázatot arról, hogyan zajlanak a kezdeti menstruációik, mert ez sokat segíthet az esetleges zavarok felderítésében


A havi vérzés elmaradása vagy rendszertelenné válása nem kívánt terhességet vagy akár betegségeket is jelezhet, ezért a szakemberek azt javasolják, hogy ha az alábbi tizenkét tünet közül egy is jelentkezik, a lányok forduljanak orvoshoz.


Nem indul meg a menstruáció három évvel azután sem, hogy az emlők fejlődésnek indultak.

Nem indul meg a menstruáció 13 éves korra úgy, hogy közben a nemi érésnek sincs más jele.

Nem indul meg a menstruáció 14 éves korra úgy, hogy közben az arc vagy a testszőrzet megerősödik. (hirsutizmus gyanúja)

Nem indul meg a menstruáció 14 éves korra úgy, hogy a lány közben túl sokat sportol vagy evészavarokkal küszködik (anorexia vagy bulimia gyanúja)

Nem indul meg a menstruáció 14 éves korra úgy, hogy a nemi szerv sem fejlődik megfelelően.

Nem indul meg a menstruáció 15 éves korra.

A menstruációs ciklus teljesen szabálytalan időközöket mutat.

A menstruációs ciklus gyakoribb, mint 21 nap.

A menstruációs ciklus ritkább, mint 45 nap.

Két ciklus között akár csak egyszer is eltelik legalább 90 nap.

A vérzés hét napnál tovább tart.

A vérzés túl intenzív (pl. óránként kell tampont vagy betétet cserélni)."

2012. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm,szerencsére egyik tünet sem jellemző rám szval akkor nem kell aggódnom
2012. jún. 16. 20:36
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, még nem kell aggódnod. De azért mentsd el ezt a leírást a gépeden és használd, ha nem tudod eldönteni, h mi van.
2012. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a tanácsot:)
2012. jún. 16. 20:59
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem 17 éves koromban jött meg, és utána is még vagy három év kellett, hogy beálljon a havi ciklus.
2012. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!