Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Úszkáló foltok, homályok a...

Úszkáló foltok, homályok a szememben 12 évesen?

Figyelt kérdés
Olvastam sok ilyen kérdést és választ,hogy ezeket a homály szerűségeket akkor látjuk,ha pl a kék égre nézünk.És rövidlátóknál gyakran előfordul,de egészséges szemű embereknél is. De azt írták,gyerekkorban ez még nem szokott előfordulni...szemüveges vagyok,és -szerencsére mostanában nem annyira-de tavaly én is sokszor láttam ezeket a kis úszkáló izéket.Aggódnom kellene?://

2012. jún. 21. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódnod, mert ártalamatlan, csak kellemetlen.
2012. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

> De azt írták,gyerekkorban ez még nem

> szokott előfordulni...

Ehhez képest nekem is tíz éves korom környékén kezdtek el megjelenni.


> Aggódnom kellene?://

Ha nem kezd el rohamosan rosszabbodni akkor szerintem nem.

[link]

"Ha hirtelen sok ilyen úszkáló foltot tapasztalunk, forduljunk szemészhez, mivel nagy a retinaleválás esélye, ez pedig időbeni kezelés nélkül vaksághoz vezethet. Ha az úszkáló foltok súlyosan befolyásolják látásunkat, egy műtét során az üvegtestet steril sóoldattal pótolják."

2012. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megnyugtattatok!Nem látok sokat,és elég ritkán,és a szemész is elmondta egyszer,csak nem voltam biztos benne,hisz ő nem látta amit én :-)
2012. jún. 22. 16:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ember látja, ki többet, ki kevesebbet, az orvosok azt mondják, nem kell odafigyelni rá, szokjuk meg. :-)
2012. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!