Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Mi a szemárpa? Mi okozza?

2008. ápr. 30. 07:32  Privát üzenet  

A válaszok
Az piszok vagy egyéb fertőzés által kialakult árpa alakú és nagyságú kis csomó, gyulladás a szehéjon, vagy legalábbis közvetlenül a szem közelében. Krémmel kell kenni, kb. 1 hét alatt múlik el.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2008. ápr. 30. 13:09 Privát üzenet
Az árpa az a szemhéjon vagy lent a szempillák tövénél egy kis pattanásszerű begyulladt szőrtüsző vagy faggyúmirigy. Sajna ez annyiban különbözik a pattanástól hogy nehezebben érik meg. Anyámnak is volt régen, neki lent és neki műtéttel picit megvágták és kinyomkodták. Nekem is volt már de nekem fent a szemhéjon. Én már anyám esetéből kiindulva el se mentem dokihoz hanem kinyomtam otthon, aztán jegelgettem a szememet, meg borogattam kamillateával, hogy ne legyen semmi baja. Azóta sincs semmi bajom. :)

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2008. ápr. 30. 18:45 Privát üzenet
Én vagyok az előző hozzászóló. Okozhatja kosz, por, smink, krém, bármi ami eltömheti a bőrpórust.

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2008. ápr. 30. 18:46 Privát üzenet
Az árpának vannak makacsabb változatai is. Én szemorvosi vizsgálatot ajánlanék, ne kisérletezz kenőcsökkel. A kenőcshöz, használni kell szemcseppet is, amit az orvos ir fel. És pérakötéssel kell alkalmazni. Keres fel egy szemorvost, ha árpád van.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2008. máj. 21. 19:01 Privát üzenet
jobban járzs ha még időben elméssz orvoshoz nem magadnak kezeled vagy nyomod ki mert úgy jársz mint én hogy nem mentem el és nagyon begyulladt aztán rettenetesen fájt a műtét és uttánna is a legjobb gyógyszer rá a tobradex kenőcs.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2008. jún. 21. 21:55 Privát üzenet
Nekem is most van szerintem az iskola társaim mondták hogy ez az ! be van gyulladva a szemem és piros de csak az egyik szemem !!! fáj ha pislogok és ha hozzá érek !!! :) nem tudom mi okozhatta nem sminkelem magamat és nem is élek rossz környezetben !!! valaki tipp??

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2012. ápr. 16. 15:08 Privát üzenet

Menj orvoshoz.

Az árpát bakteriális fertőzés okozza (leggyakrabban a Staphylococcus aureus), ami számtalan módon a szemhéjadra juthat (piszok, nem tiszta légkondi, krémek, főleg, ha más is használta, de simán egy fertőzött kilincsről is).

Antibiotikumos kenőcsöt és szemcseppet fogsz kapni, és ha kell, kitisztítják. A kezelést csináld végig, amíg előírták, különben csak ellenálló bacikat nevelsz ki, amikre legközelebb már nem lesz hatásos ugyanez az antibiotikum. Kamillával, szemvidítófűvel lehet borogatni, de a teafüvet forrázd le, ne csak áztasd.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2012. jún. 12. 07:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A szemárpa fertőző, de hogy kaphatja el más?
Szerintetek terhesség alatt csinálnak szemárpa műtétet? Tavaly voltam orvosnál akkor kaptam kenőcsöt cseppet de nem múlt el azt mondta a doki műtét ha nem múlna el. Most...
Mi okozza a könnycsatora elzárodást és magátol ez meggyógyúl vagy nem?
Meddig tart a szemárpa?
Mennyi idő alatt lesz nagy és duzzadt a szemárpa?
Mit szedjek? Azaz hogyan gyógyítható a szemárpa belsőleg?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!