Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek, ha szemüvegről...

Mit tegyek, ha szemüvegről szeretnék kontaktlencsére áttérni?

Figyelt kérdés
Kis korom óta, (2.5 éves kor) szemüveget hordok, de mára már nem tetszik a viselete, és megnehezíti néha a dolgomat. Szeretnék kontaktlencsére áttérni, ami tudom, hogy nehéz lesz eleinte, meg oda kell rá figyelni, de szemüveg nélkül szebb az arcom. A Szemüveget legfőképpen kancsalság kezelésére hordom, amugy tökéletesen látok nélküle is, tehát strand stb. nemgond :) Egyrészt szerintetek 2.5-es dioptriás kontaktlencsét lehet csináltatni, ha igen, akkor milyet, mennyiért, ja és kezeli-e a kancsalságot? Köszönöm válaszotokat!
2009. júl. 16. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A szemész tudja ezt neked pontosan megmondani illetve kontaklencsét is ő írhat fel tudtommal. De kancsalsággal viszont... hát nem hinném, mert a szemüveg lényege így ekkor az, hogy kb. a helyére húzza a szemed (nekem spec szemtengely ferdülésem van, emiatt vagyok kissé kancsal is és a szemüveg nélkül elkezd "befele menni" a szemem, ha érted mire gondolok)
2009. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ép most jöttem vissza az optikából,most mentem a próbalencsémért.kb másfél óráig tartott mire betettem 1-et :( a jobb szemembe meg nem is sikerült.Ki venni meg nem tudtam xD és ilyen vákumos szarral vetük ki és qvára fájt.Mindjárt kifojik a szemem :S Ha nagyon zavar a szemüveg akk csináltass lencsét de ha találsz olyan keretet ami szépen mutat rajtad akkor inkább azt vegyél.Van akinek jól áll a szemüveg,nekem nem sajnos :(
2009. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bármilyen dioptriára van kontaktlencse.Én utáltam a szemüveget, a kontaktlencsét pedig pár nap alatt megszoktam.Semmi bonyolult nincs benne.Az elején van egy idegen test érzése az embernek, de tényleg csak néhány nap kérdése.A kancsalságot viszont, úgy tudom nem javítja.De azért jobb kikérni szakorvos véleményét:)
2009. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!