Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Régóta szemüveges vagyok, és...

Régóta szemüveges vagyok, és holnapután megyek a félévi vizsgálatra az optikába, és nem tudom hogy mondjam meg anyának hogy nem szemüveget akarok hanem inkább kontaktlencsét szeretnék?

Figyelt kérdés
mert mikor kérdeztem anyát hogy milyen a kontaktlencse meg stb. akkor tiszta rosszakat mondott róla, hogy neki igy begyuladt a szeme ugy begyulladt a szeme, meg kiesett neki a buszon és nem találta meg mikor tanult akkor kellet hogy kifelé vegye meg stb. , de én meg gopndolom hogy anyának kb.20 éve volt kontaktlencsélye és akkor még fejletlen volt. én 14. vagyok, és az iskolába több embernek van lencsélye és nagyon dicsérik, de nekem anya azért nem engedi mert neki nem vált be! Hogy mondjam neki és az orvosnak hogy kontaktlencsét akarok?

2012. aug. 4. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom anyud még kemény lencsét hordott, az kieshet, a mai lencsék nem esnek ki és megfelelő higiénia mellett nem fog begyulladni a szem. Persze hogy erről hogy lehet meggyőzni nem tudom. Én például megmondtam hogy nem hordom a szemüveget, nem érdekel ha nem látok, nekem csak lencse kell. Ez ilyen hiszti, de végül lett lencsém. De a szemüveget tényleg nem hordtam egy jó ideig előtte.
2012. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
kérjetek először próbalencsét, vagy napilencsét. Neked kell kitapasztalnod, hogy milyen, de szerintem nem lesz semmi bajod, én is kontaktlencsés vagyok :)
2012. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!