Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse viselésével...

Kontaklencse viselésével kapcsolatban tudnának segíteni a témában jártasak? De légyszi tényleg csak hozzáértők írjanak

Figyelt kérdés
Szóval. Már kb 8 éve szemüveges vagyok, természetesen a két szemem nem egyforma, a bal asszem -3.5, a jobb pedig -4.75 dioptriás. Most elhatároztam h kipróbálom a kontaklencsét. Pár napja kézhez is kaptam, természetesen az orvos megvizsgált előtte, személyesen nekem lett csináltatva, stb. A berakással, kivétellel sincs problémám, pedig elég érzékeny a szemem. Viszont mikor bent van a kontaklencse, vhogy mégis olyan, mintha nem látnék tökéletesen, megerőltető a szememnek ha mondjuk olvastam egy újságot és aztán felemelem a fejemet. Előfordul az is, h nagyon enyhén, de szédülök, vagy megfájdul a fejem. Szerintetek mitől lehet, v az orvos mit tud velem kezdeni?

2012. aug. 17. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Rossz dioptriara, vagy gorbuletre tippelnek.

Menj vissza, ez igy nem jo.

2012. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az orvos magyarázott vmi olyat, még mielőtt megrendelte volna, h ilyen fél dioptriák között nincs igazán nagy különbség, és először inkább kicsivel gyengébbet rendel, aztán később finomíthatunk rajta. Azért még egy kicsit próbálkozom vele, hátha hozzászokom. De kb egy hét múlva mindenképpen visszamegyek a dokihoz. Köszi a választ :)
2012. aug. 17. 23:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy túlkorrigál, vagy alulkorrigál.

Mivel mínuszos a szemed, és olvasásnál látsz, ha felnézel nem annyira (ha jól vettem ki), szerintem egy kicsit erősebb lencse megoldaná.

Menj vissza, mondd el, kapni fogsz egy másik lencsét.

Én is így vagyok, csak nekem túlkorrigált, és közelre nem láttam. Csak nekem valami a két negyek közé kéne, mert egyik sem tökéletes igazából. :(

De eleinte pláne fárasztja is a szemet a lencse, kell neki 3-4 hét, hogy megszokja elvileg. :)

2012. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!