Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszul látok távolra, voltam...

Rosszul látok távolra, voltam szemészetre, de az orvos azt mondta, hogy nincs szükségem szemüvegre. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem látom távolra megfelelően, vagyis iskolában is első padban is nagyon rosszul láttam a táblát. Elmentem a szemészetre, elmondtam a problémámat. Először le kellett olvasnom azokat az E betűket (...) de alig láttam valamit, csak a nagyobb méretűeket.Megvizsgálta a szemem, kipróbált sok féle lencsét rajtam, de akkor a leggyengébbel is homályosan láttam és mikor szabad szemmel megint olvasni kezdtem, akkor már teljesen tisztán láttam mindent, 120%-san láttam. Ekkor az orvos elmondta, hogy a szememben a lencse nem működik amikor távolra akarok nézni és ezért nem látok távolra. De mikor a különféle lencsékkel ''ellazította'' a szemem, akkor mindent tisztán láttam, de ez kb. 5 perc múlva el is múlt és megint homályosan láttam. Azt mondta az orvos, semmi baja a szememnek, nincs szükségem szemüvegre, végezzek olyan gyakorlatot, hogy közelre majd távolra nézek és ezt sokszor ismételjem meg.

Én ezt a gyakorlatot rengetegszer próbáltam de semmilyen változást nem észleltem, és attól félek, hogy az iskolában se fogok jól látni, vagyis biztos vagyok ebben.:(

Segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen gyakorlatokkal javíthatnám a szemem? Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat! 15/L


2012. szept. 14. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálkozz szemtornával. [link]
2012. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el másik orvoshoz.
2012. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A szemtorna!
2012. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keress fel egy másik orvost, de nem kizárt hogy ő is ezt fogja mondani. Bár nem vagyok szemorvos, állítólag az ilyen azért van, mert "lusta" a szemed. Erőlteti kell úgy ahogy mondta, közelre néz-távolra néz, sokszor. Ha különböző dioptriájú lencsékkel is tesztelte a szemed és a homályosság megmaradt, akkor valószínűleg igaza van és valóban nincs szükséged szemüvegre.
2012. nov. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ugyanez a problémám.

messzire homály, 3 m-en belül minden tökéletes. azért, mert nem is használom szinte messzenézésre a szemem.

de azt csinálom, hogy felváltva letakarom 1-1 szemem és akkor pár perc múlva messze is jól látok. a fákat szoktam nézni.

számokat, kis e-betűket én se mindet látom, de most már az is javul (2 hónapja játszom ezt a szememmel)

meg vettem műkönnyet, így nem szárad ki a szemem és kiderült amit nem vettek észre 1. körben, hogy a felső szemhéjamban allergia miatt be vannak gyulladva a nyirokcsomók, ez is okozhatja a rossz látást, mert szervi gond elvileg nincs.

most kaptam kenőcsöt meg cseppet, majd meglátom, hogy segít-e

2013. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!