Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy vegyem ki a kontaktlencsé...

Hogy vegyem ki a kontaktlencsémet műkörömmel?

Figyelt kérdés
Nem olyan hosszú a körmöm, de idővel megnő, nem lehet hetente menni körmöshöz. Az rendben van, hogy ujjbeggyel kell csinálni, de amikor kivesszük a lencsét, akkor össze kell csípni, és itt van a gond, mert nagyon fájdalmas. Van valami jó módszer? És milyen formájú műköröm a legjobb lencséhez?
2009. aug. 4. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Csináltass francia körmöket, semmiképpen sem helyeset. Ne legyen nagyon hosszú, úgy könnyebben megy. Amikor kiveszed a lencsét próbáld meg csak az ujjbegyed használni és minél jobban kihúzni a lencsét a szemhéjadra úgy, hogy már majdnem kint legyen és akkor már nem a szemedbe kell nyúlkálnod a műkörmökkel.
2009. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
műkörömmel szerintem nem lehet kivenni, mert túl vastag. Az ujjbeggyel kell kiszedni de a hosszú köröm ezt megakadályozza. Vmelyiket hagyd el, vagy a lencsét, vagy a műkörmöt. Inkább növeszd meg a saját körmödet, és azt festegesd, sokkal szebb és természetesebb és nem zavar a lencse kiszedésekor sem.
2009. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nevetni fogtok, de nekem a párom vette ki kb az első 2 héten, de ez egyikünknek sem tetszett :)

Mivel, ha velemi idegen dolog közelít a szememhez, egyből becsukom, de annyira, hogy a párom szerint feszítővas kellene hozzá. :)

Így végül kifejlesztettem magamnak a technikáját. A szemhéjamat összenyomom annyira, hogy a lencse saját magától kijön a szememből és nem kell egyáltalán a szememben nyúlkálni.

2009. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szépen húzd ki a szemed sarkába! :D és kiugrik :D
2009. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam(bár nincs műkörmöm), hogy vagy felfelé nézek, vagy pedig hunyorítok egyet és akkor kijön. persze van, amikor beleragad szinte a szemembe és nagyon nehezen jön ki, de általában ez a 2 módszer segít.
2009. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2009. aug. 5. 12:28
 7/8 anonim válasza:
59%
gRATULÁLOK HA VALAKINEK ENNYI ESZE VAN HOGY A KEZDETI IDŐBEN MŰKÖRMÖT HASZNÁL. AMÍG VALAKI NEM SZOKJA MEG, NEM TANULJA ILL GYAKOROLJA BE A HASZNÁLATÁT, OLYAN SZARUHÁRTYASÉRÜLÉSEKET LEHET ÖSSZESZEDNI, AMI MARADANDÓ IS LEHET. jÓ KAPARGATÁST (EGY OPTOMETRISTA)
2009. aug. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Semmi problémát nem okoz a műköröm! Nekem kezdettől fogva volt, és semmilyen szaruhártyasérülést nem csináltam!!!

Felfelé kell nézni és az ujjbegyeddel kihúzni oldalra, onnan pedig már könnyen ki lehet venni.

2009. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!