Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az embernek romlik a...

Ha az embernek romlik a szeme, de nem használ szemüveget meg semmit megvakulhat idővel?

Figyelt kérdés
Ez csak feltételezés szóba jött, de nem sikerült rájönni..
2012. nov. 6. 11:48
 1/5 anonim válasza:

Azt nem tudom hogy eljut e a vakságig, de nekem mikor elkezdett romlani a szemem, akkor orvos azt mondta nem kell még szemüveg...kb fél-egy év múlva már 1 dipotriával volt rosszabb. Összehasonlításként 10 éve hordok szemüveget, és kb 1-1,5 dioptria romlás volt ez idő alatt.


Megvakulni sztem nem fog, de sokkal rosszabb lesz a látása idővel.

2012. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem fog megvakulni viszont idővel csakis szemüveggel láthat ..
2012. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ! Ha pl. szürke hályog miatt romlik, akkor idővel teljesen megvakul.

[link]

2012. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nálam is ugyanaz a helyzet, mint az első válaszolónál:

Három évig nem hordtam a szemüveget: majdnem 2 dioptriával romlott a szemem.

Három évig hordtam ezután a szemüveget (és kontaktlencsét): egyáltalán nem romlott.


Vakságig szerintem emiatt nem nagyon jut el az ember (ha igen, akkor annak biztos, hogy nem csak ennyi az oka, hogy mellőzte a szemüveget), de elgondolkodtató, hogy szemüveg nélkül is mennyit láthat... Én például -3,5-es dioptriával az előttem ülő ember arcát kicsit homályosan látom. Viszont, amikor a múltkor voltam szemészeten, volt szerencsém hallani egy beszélgetést egy -13-as dioptriás és a szemész között... Azt szokta csinálni, hogy szemüveg nélkül belenéz az erős fénybe (pl. lámpa) és előtte elhúzogatja a tenyerét - érzékeli-e... Nem azt mondom, hogy ez vakság (egyáltalán nem az), de ha belegondolunk, szemüveg nélkül szinte semmit sem lát...

2012. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elvileg ha a szemlencse rugalmatlansága miatt romlik (mikor valakinek olvasószemüveg kell lassan mert csak távolra lát jól) akkor +6 dioptria körül megáll a romlás az évek alatt

szóval meg nem vakul csak nem fog tudni olvasni csak nagy ló betűket 2 m-es távolságból :)

de ha távolra kell neki szemüveg mert rövidlátó kezd lenni az a szürkehályog jele is lehet, hogy a szemlencse szépen lassan megvastagszik és beszürkül... de az is évekig tarthat míg megvakul és azt meg lehet gyógyítani műlencsével

2012. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!