Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Migrénes látáskiesés miatt...

Migrénes látáskiesés miatt bevonhatják-e az ember jogosítványát?

Figyelt kérdés

Minden migrénem egy 20-40 percig tartó látás kieséssel kezdődik

és amikor ezt elmondtam a neurológusomnak fenn akadt hogy hogy lehet egyáltalán jogosítványom és hogy be fogják vonni


azóta el telt 1 év , eddig még nem vonták be

de most újra vissza megyek hozzá és félek mostmár meg fogja tenni


Szerintetek lehettséges hogy a neurológus bevonja a jogosítványomat? és ha igen, ez végleges vagy csak egy ideig tart?


Azit hittem ilyen törvény csak az epilepsziásokra vonattkozik.

Ha mégis bevonják szinte lehetettlen lesz munkát találnom/közlekednem életem hátralevő részében szóval remélem ilyen indokkal ezért még nem vonják meg


Válaszotokat előre is köszi



2012. dec. 4. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha például a rendszámtáblát nem képes leolvasni IGEN! A migrénes panaszaival pedig forduljon neurológushoz, ott segíthetnek is a leírt panaszain.
2012. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok:


Az elmúlt egy évben 3szor volt migrénem szóval még nem is mondhatnám hogy mindennapos dolog lenne


elmentem M.R-re és ott semmit sem találtak


szóval a doktor elveheti tőlem a jogosítványt ha semmi konkrét bizonyítéka nincs ellenem csak az én elmondásom alapján állít tanusítja hogy ez a tünetem létezik?


és mi köze a rendszámtábla leolvasásának az egészhez

akkor már inkább a lámpákat meg a táblákat kéne nézni mint a rendszámtáblát :P

2012. dec. 4. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a rendszámtáblát nem látod, akkor a többi táblát sem.


Majd ha balesetet okozol emiatt, akkor tuti bevonják.

2012. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Remélem előbb vonják be, minthogy balesetet okozzál.

Elhiszem, hogy munka, meg minden, de nagyon sok ember dolgozik jogsi nélkül, a közlekedésről pedig nem is beszélve. El lehet jutni A-ból B-be gyalog, biciklivel, tömegközlekedési eszközzel, görkorival, rollerrel...is.

2012. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van migrénem, de látótérkiesésem mondjuk nincs, de rosszullétnél nem tudnék koncentrálni, nem vezetnék. Ha jön a látótérkiesés félre is lehet állni. Gondolom, hogy feltételezve hasonló óvatosságot adnak jogsit a cukrosoknak, a magas vérnyomás betegeknek stb.

Lehet orvosi felülvizsgálatot kérni, ha elvetetné ez az orvos.

2012. dec. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!