Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék! Mi...

Kontaktlencsét szeretnék! Mi az első lépés? *

Figyelt kérdés

4 éve szemüveges vagyok, és most már szeretnék kontaktlencsét is a szemüveg mellé. Mi a teendő? Hova menjek először, az optikába vagy a szemészetre? Mennyibe kerül egy havi lencse? Egyáltalán melyik lencsék a jók? Ha nem használom minden nap, akkor is újra kell cserélnem, ha lejárt?

Teljesen "kezdő" vagyok a témában, csak annyit tudok a kontaktlencséről, amennyit utánaolvastam. Szóval jól jön bármilyen információ! Köszönöm :)

15/L



2012. dec. 30. 18:06
 1/6 anonim válasza:
100%
Szemészetre is mehetsz, de én olyan optikába járok, ahol szemész orvos rendel és helyben be is méri a szemed. Ott ajánlanak majd lencsét, természetesen a legdrágábbat. Engem megpróbáltak elrettenteni mindentől, hogy nehogy online rendeljek, mert oxigénhiányos lesz a szemem stb, pedig online is jó minőségű lencsét rendeltem. Lehúznák az embert mindennel. Olyan hülyeségeket mondtak nekem az optikában, hogy akár 25 ezer ft is lehet a lencsém HAVONTA, erre eldobtam az agyam. Meg VETTEM (pedig sok helyen ingyen adják) a próbalencsét utána pedig azokkal a paraméterekkel megrendeltem online. Így 6 havi lencsém 10.000 ből kijön.
2012. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez biztatóan hangzik :) Megkérdezhetem, hogy melyik oldalról szoktad rendelni a lencséket? És milyen márkájút? :)
2012. dec. 30. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Optikába menj, nálunk a szemészeten egyáltalán nem is foglalkoznak kontaktlencsével.

Én Ofotértben voltam vizsgálaton, rendesek voltak, nem kértek pénzt a próbalencséért sem, megmutatta gépen hogy milyen márkák jók a szememre és kiválasztottam a legolcsóbbat... abból rendeltem egy dobozzal. Semmiképp ne fél éves adagot rendelj, pedig arra akarnak majd rábeszélni. Egy dobozzal elég, az alapján neten rákeresel majd és megrendeled ott ahol a legolcsóbb. Rengeteg jó webshop van, ugyanazt árulják ott is amit optikában.

[link]

[link]

[link]

Előre nem lehet megmondani neked melyik lencse lesz megfelelő. Az én szememre is csak 2 fajta jó, semmi egyéb.

2012. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Optikába menj be.

Nekem kellett fizetni a vizsgálatért, próbalencséért és a betanításért. Viszont kapásból olyan lencsét kaptam amit a neten is tudtam rendelni, mert vannak olyan lencsék amiket a neten nem tudsz megvenni(iwear, options...), ugyanis azokat az optikák számára csomagolják. Léteznek a neten csak más néven és jobb áron, ennek utána kell nézni.

Logikus hogy azért csinálják hogy mindig náluk vedd meg a kontaktlencsét.


Az én havi lencsém 3 hónapos adagja 6700ft a netről rendelve.

Azt mondják az optikában hogy a havi lencsét 1 hónap után cseréld. Én 2 hónapig hordom az 1 pár lencsét és semmi bajom tőle. Ha kihagysz 1 hetet ha nem, akkor is hordhatod tovább a lencsét 1-2 héttel vagy még tovább.


Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj nekem :)

2013. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Szereztem az optikában időpontot a dokihoz. 3500ft a vizsgálat + próbalencse. Érdeklődtem az optikustól, hogy kb. mennyibe fog nekem fájni majd a későbbiekben. Azt mondta, hogy 3 hónapra olyan 17 ezer körül. Enyhe sokkot kaptam, de akkor remélhetőleg én is meg bírom majd oldani a netről rendelést. :)

2013. jan. 2. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha én optikában venném a kontaktlencsét meg a folyadékot akkor kb 16.000ft lenne 3 hónapra.

Netről rendelve 3 hónapra 9500ft.

2013. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!