Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Távollátós szemüveget (mínuszo...

Távollátós szemüveget (mínuszos) érdemes monitorvédő lencsével együtt kérni? Vagy legyen egy távollátós és az irodai munkához egy sima monitorvédős szemüvegem?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy lenne praktikusabb. Távolra rosszabbul látok, ezért -0,75-ös szemüveget kell csináltatnom. Főleg vezetéshez használnám, mert zavar, ha nem látom a táblákat. Monitorvédős szemüveg pedig munkavégzéshez kellene, ott inkább közelre kell nézni, nem hiszem, hogy hasznát venném a távollátós szemüvegnek.

#szemüveg #monitorvédő #monitorvédős #távollás
2013. jan. 3. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A mínusz dioptria rövidlátásra utal. Te is írtad, hogy távolra látsz rosszul.

Kérdező, a szemüvegedre tetesd fel a védőréteget, és ezt használd a gépezéshez is.

2013. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alapból a monitorvédőnek semmi értelme, a szemnek nem a monitorral van baja, hanem azzal hogy egy pontra bámulsz órákig.
2013. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Végülis megkérdeztem reggel a szemészt és azt mondta egybe legyen a monitorvédős réteggel, meg ilyen fényvisszaverős bevonat is lesz rajta.

Egyébként elsőnek üzenem, hogy azért írtam, hogy távollátós szemüveg kell, mert rövidlátó vagyok, és távolra fogok látni a szemüveggel, gondoltam akkor távollátó szemüvegnek hívják... :) De lehet tévedtem...

2013. jan. 4. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!