Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Jó napot Kívánok! Érdeklőnék,...

Ihály viktória kérdése:

Jó napot Kívánok! Érdeklőnék, hogy gyermeknek 30% épp látásra igényelhető e valami támogatás? A gyermek +7 dioptriás szemüveget kapott, a diagnózisa:5220,5222,! A szemészeten nem mondtak semmit ezzel kapcsolatban!

Figyelt kérdés

Eredményei

V: od:0,2+7,0D+1,0D cyl55=0,3 Tágan:+7,0D=0,1

V: os:0,2+6,5D+1,0D cyl120 élesebb +7D=0,25



2013. jan. 20. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam rá semmit soha, pedig 7 éves koromban már -11 és -12 volt a szemem. Sem szemüvegesként, sem kontaklencse viselőként nem támogattak semmivel. A 4 szemműtétemet állta a TB csak.

Született szürkehályogom is volt, az egyik szememmel 30%-os volt a látásom az utolsó műtétem előtt, de mindent teljes áron kellett megvennem.

2013. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy hány dioptriás a szemüvege, hanem hogy a megfelelő szemüveggel mennyi a látásélessége, azaz a visusa. A V betű ezt jelenti. Jelen esetben a visus 0,3 és 0,25. Ez szerintem elég közel van a látási fogyatékossághoz. A fogyatékos gyermekeknek pedig többféle kedvezmény jár. Pontos adatot a szemészeten kérjen vagy a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Egyesületénél.
2013. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információt!Utána érdeklődöm! :-)
2013. jan. 21. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!